Maledivy, 8 dní s All Inclusive za 7.700 Kč – Cestování nás baví

Maledivy, 8 dní s All Inclusive za 7.700 Kč

Seberte odvahu a na Maledivy vyrazte bez cestovky

Je to snadné a výrazně levnější, než s cestovkou. Čeká Vás nádherná příroda, teplé moře a neskutečně milí a přátelští lidé. Nechť je Vám naše zkušenost inspirací 🙂

Letenka a týdenní ubytování na Maledivách za 13.500 Kč?

Ano, jde to. Maledivy jsou jednou z nejdražších turistických destinací na světě. A pokud se podíváte do katalogu jakékoli cestovní kanceláře, zjistíte že týdenní pobyt pro jednu osobu stojí několik desítek tisíc korun.Maledivy jsme v původně v plánu neměli, ale když se na podzim objevila celá řada nabídek na levné letenky, nedalo nám to a podívali jsme se www.booking.com a začali zjišťovat, kolik vlastně stojí ubytování na Maledivách. Překvapilo nás, že se týdenní pobyt pro jednu osobu se snídaní dá sehnat od 3.500 Kč. V tom okamžiku bylo rozhodnuto. Počkáme si na levné letenky a vyrazíme. Letenky se na podzim daly sehnat od 10.000 Kč.

Kde je zakopaný pes?

Maledivy jsou drahou turistickou destinací a tak nám cena 13.500 Kč za týdenní pobyt (včetně letenky) přišla dost zajímavá. Vždyť v katalogu jakékoli cestovní kanceláře stojí týdenní pobyt několik desítek tisíc korun. Tak kde je ten zakopaný pes? Jak to, že se pobyt dá sehnat za výrazně nižší cenu?

Vysvětlení je jednoduché. Cestovní kanceláře nabízí pobyty v luxusních resortech, kde je cena velmi vysoká. Ovšem na www.booking.com se dá sehnat ubytování i mimo resorty. Tedy v penzionech na ostrovech, kde žijí místní obyvatelé. S tím nemáme problém. V recenzích navíc čteme velmi mnoho pozitivní hodnocení na tento typ ubytování.

Jediný problém tušíme ve stravování. Kde si koupíme oběd a večeři? Ale i tato obava je brzy rozptýlena. Stravovat se lze v místních restauracích za ceny, které jsou jen o trochu vyšší než v Čechách. Ovšem - pokud se restaurace na ostrově vůbec nachází.

Cena za noc pro 2 osoby:

Kupujeme letenku

V úvahu připadá pouze jediný termín a tím jsou jarní prázdniny. Sledujeme akční nabídky levných letenek a čekáme až se nějaká akce trefí do našeho termínu.

Jestliže se rozhodnete koupit letenku ze dne na den, seženete ji v cenách od 20.000 Kč až do 25.000 Kč. V akci se dá poměrně často koupit kolem 15.000 Kč a několik letenek se objevuje i v cenách kolem 10.000 Kč. Máme štěstí a v termínu, který se kryje s našimi jarními prázdninami, platíme za letenku 10.800 Kč. Odlétáme z Mnichova a poletíme s Oman Air.

Je také příjemné, že na Maledivy přiletíme ráno v 7:30 hod. a budeme mít před sebou celý den. Zpátky pak odlétáme v 16:40 hod. a tak si skoro celý poslední den užijeme na Maledivách.

Na obrázku můžete vidět, že se letenka dala sehnat i z Frankfurtu nad Mohanem za 8.111 Kč.

Letíme

Na podzim jsme letěli do Švédska, přesněji - chtěli jsme letět. Jenže jsme se díky třem vážným dopravním nehodám na dálnici dostali do velké dopravní zácpy, a přestože jsme vyjeli s dostatečným předstihem, letadlo nám uletělo. V tomto případě už jsme nechtěli riskovat. Do Mnichova jsme vyrazili o den dříve a přespali 15 km od letiště. Nocleh stál 68€ a v ceně bylo i 10 dní parkování na hlídaném parkovišti hostelu, odvoz na letiště a zpátky.

Na letišti máme k dispozici bezplatný internet a zásuvky pro nabíjení mobilů, což bylo fajn a rádi obojího využíváme.

Letíme velkým Airbusem A330 a dvojsedačku máme v zadní části letadla. Během letu je o nás výborně postaráno, jídlo i svačina je výborné, podávané pivko i víno je rovněž z kategorie těch lepších a kvalitních.

V Muscatu (Omán) nás překvapuje, jak velké letiště tu mají. Jsou tu samozřejmě různé obchody a krámky, bistra, jídelny, kdo má zájem, může vesele nakupovat. Jelikož máme spoustu času, všechno procházíme, kupujeme si vodu a čokoládu za rozumné ceny a čekáme na další letadlo. V tranzitním prostoru přečkáváme 6 dlouhých hodin (od 20:00 do 2:00 hod.) Přestože zde je k dispozici bezplatný internet, daří se nám připojit pouze z jednoho mobilu a na něm funguje pouze pošta. Nic dalšího nefunguje.

Let z Ománu na Maledivy začíná snídaní podávanou cca ve 2:30 hod. Přestože to na nás je nezvykle brzy, znovu si pochutnáváme. Zbývající 3 hodiny letu prospíme - deka a polštářek jsou součástí výbavy na palubě :-) Atmosféra v letadle je komorní, je totiž obsazené z 1/4.

Hurá, jsme na Maledivách!

Plujeme na ostrov

Ostrov Huraa je od letiště vzdálený asi 20 km a každý den (kromě pátku) na něj odplouvá trajekt. Cena za dopravu je celkem asi 8 USD (1 USD za trajekt z letiště na ostrov Male, 3 USD za taxi z jednoho konce Male na druhý a 3 USD za trajekt na ostrov Huraa).

Naše letadlo přiletělo v 7:30 hod., trajekt odplouvá až ve 14:30 hod. a kolem 17:00 hod. bychom měli být na ostrově. Jenže to bychom nesměli přiletět v pátek. Bohužel jsme nevěděli, že v pátek trajekty nejezdí, neb se slaví muslimský svátek, což je něco jako naše neděle a téměř žádný muslim v pátek prostě nepracuje. Jediná možnost, jak se dostat na náš ostrov je využití speed boatu za 160 USD (za oba). Už doma jsme zavrhli možnost přepsat jeden den v Male a na ostrov Huraa se vydat trajektem až druhý den.

Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že spead boat, byť velmi drahý, je dobrá volba. Už hodinu po příletu jsme byli na pláži a pobyt na ostrově Huraa jsme si tak prodloužili téměř o dva dny, o které bychom přišli, kdybychom přespali v Male.

Že je speed boat dobrá volba se přesvědčili i naši přátelé. Přiletěli v sobotu a v přístavu měli čekat 6 hodin do odjezdu trajektu. Po letu byli natolik unaveni, že to vydrželi necelou hodinu a nakonec si rovněž objednali speed boat.

Jsme na ostrově

Jízda speed bootem se podobá jízdě na horské dráze. Pevně se držíme a chvílemi se ptáme sami se, zda má kapitán (?) vše pod kontrolou, taková to byla jízda.

Vše dobře dopadlo a pomalu přijíždíme do přístavu. Tam už na nás čeká personál penzionu, aby nám pomohl s bágly.

Nejprve nás čeká welcome drink, ve formě kokosového ořechu, pak už nám majitel ukazuje náš pokoj a podává základní informace o tom, v kolik je snídaně, oběd a večeře, kde je pláž a podobně :-)
Super je, že asi 15 metrů od dveří penzionu máme relax beach. Není zde sice povoleno koupání, zato posezení, respektive poležení, ve stínu palem tu je přímo luxusní. A krásný výhled na moře k tomu. Tady v příštích dnech vypijeme několik šálků výborné kávy a prokecáme několik večerů s novými přáteli.
Přibližně 30 metrů od penzionu se nachází local beach, kde se scházejí a koupou místní obyvatelé. Turisté se zde mohou koupat také, ale musí dodržovat místní zvyklosti a dress code. Znamená to koupat se oblečení v tričku a kraťasech, plavky zde povolené nejsou.
Cca 400 metrů od penzionu je bikiny beach, čili pláž určená turistům. Zde je koupání v plavkách povoleno.

Závěr prvního dne

Jsme nadšeni!. Že uvidíme nádherné moře plné barevných ryb, že je tu horko i teplé moře a že všude kolem jsou nádherné výhledy, to všechno jsme věděli. Ale zažít to na vlastní kůži a stát uprostřed toho všeho, to se musí zažít. Je to vážně pecka.

Večer uleháme do postele a ihned usínáme.

16 Comments

 1. Marek napsal:

  Zdravim hledám letenku z inclusive za 7500kč děkuju

 2. ivca napsal:

  Dobrý den,
  a co když nemumíme moc jazyky bez nich se to neobejde že 🙂
  Děkuji

  • admin napsal:

   S angličtinou je to samozřejmě jednodušší, ale domníváme se, že dovolená na ostrově Huraa se dá zvládnout i bez angličtiny. Právě dopisujeme návod „Maledivy bez cestovky“ a jeden příspěvek je věnován i angličtině. Pokud nás budete sledovat na Facebooku, tak se dozvíte, až návod bude k dispozici.

 3. Martin napsal:

  To už neplatí, že turisti nesmějí na ostrovy, kde bydlí místní? Aspoň tak jsem to všude četl.

  • admin napsal:

   To už neplatí. Od roku 2010 mohou místní nabízet ubytování na lokálních ostrovech. Je tedy možné se ubytovat i mimo luxusní a drahé resorty.

 4. Veronika napsal:

  DA se to takto zvladnout i s malymi detmi nebo je to s detmi vycerpavajici takto?

  • admin napsal:

   V letadle s námi letěla rodina se dětmi ve věku 9 a 11 let a cestu zvládli v pohodě. Stejně tak dobře ji zvládl náš známý, který letěl se 4 letým synem. My osobně bychom předškolní děti asi nechali doma. Cesta z Mnichova (tam jsme byli už 3 hodiny před odletem) až po příjezd na ostrov Huraa nám zabrala 21 hodin.

  • dušan napsal:

   My tam byli se 4 dětmi (5,10,11,13) a vše v pohodě 🙂

 5. Karolina napsal:

  Dobry den, prosim, muzete napsat jmeno nebo kontakt na ubytovani v Mnichove spojene s parkovanim a odvozem na letiste?
  A mnohokrat dekuji za Vase velmi uzitecne informace. Vzdy jsme cestovali s ck, ale diky Vasim strankam jsem se odhodlala zacit s cestovanim na vlastni pest.
  Zaciname Kretou z Mnichova, moc se tesim, ale jsem i trosku nervozni a za kazdou radu budu velmi vdecna.

  • admin napsal:

   Dobrý den Karolino, spali jsme zde. Při odletu i příletu jsme měli štěstí na slovensky mluvící recepční. Jediné na co jsme narazili, že wifi nebyla v ceně (4€) a že místní restaurace nebrala platební karty.

   Držím palce, ať Vám Kréta dobře dopadne. Až si vyzkoušíte pár výletů po Evropě (bez CK), pak se s radostí vydáte i na druhý konec světa. A pokud si vzpomenete, napište nám, jaké to bylo 🙂

   Václav

   • Karolína napsal:

    Václave, děkuji za ochotu a prosím, pokračujte ve sdílení Vašich zkušeností, je to velmi nápomocné a uklidňující zároveň.
    Určitě nezapomenu a napíši jak jsme pochodili.
    Karolína

 6. Michael napsal:

  Dobrý den. Kolik přibližně, prosím, doporučujete mít s sebou peněz, aby se člověk nemusel příliš omezovat? Předem děkuji za odpověď. 🙂

  • Dobrý den Michaeli, my jsme byli ubytovaní s all inclusive u Musthafi a za jídlo a pití jsme za celý týden neutratili ani dolar. V místních obchůdcích pro místní se dalo nakoupit za ceny lehce vyšší než u nás. My jsme utráceli pouze za výlety a suvenýry. Výlety stály od 10 USD do 40 USD, dražší byl pouze vstup do resortu – celodenní za 130 USD a večerní za 50 USD (pokud si dobře pamatuji). Výlety měli naplánované ještě před před odjezdem a tak jsme útratu dokázali poměrně přesně odhadnout. Pokud budete potřebovat cokoli upřesnit, dejte mi vědět. Kdy letíte? Václav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *