Baví Vás cestování, ale máte rodinu, auto na leasing nebo hypotéku?

Určitě už jste někdy četli články, ve kterých zkušení cestovatelé popisují, jak je snadné absolvovat cestu kolem světa anebo vyrazit na půl roku někam do Asie. Zcela jistě jste si pomysleli “to by se mi líbilo…” No jistě, komu by se to nelíbilo?

Pokud jste sami za sebe, popřípadě dva a bez závazků, je to celkem snadné. Kdybychom na tom byli také tak, hned bychom vyrazili do světa a nikdo by nás tu pár měsíců neviděl.

Hypotéku už jsme splatili, ani auto na leasing nemáme, zato máme ještě třetího syna, který chodí do školy. A i když bychom moc chtěli, není v tuto chvíli reálné se zkrátka sebrat a odjet na několik týdnů nebo měsíců do světa

Cestujte chytře a levně

Jestliže chcete cestovat, poznávat nová místa a nové lidi a jste na tom podobně jako my, pak jste to právě Vy, koho chceme inspirovat k cestě za zážitky, k objevování nových míst a nových lidí. Cestujte bez cestovky, létejte po Evropě za pár stokorun a v hotelech plaťte méně než v Čechách.

A věřte, že víme o čem píšeme. Naše první “cestovatelské víkendy” jsme strávili ve Špindlerově mlýně, Římě, Londýně a v Barceloně. A s mírnou nadsázkou můžeme říci, že nejvíc draho bylo ve Špindlu.

Ověřili jsme si, že

  • náklady na letenku se mohou pohybovat v řádu stokorun
  • záměrně jezdíme mimo sezónu, kdy místní hotely zejí prázdnotou a předhánějí se ve slevách (Maledivy se snídaní 500 Kč, Řím se snídaní za 450 Kč)
  • navštívené město je mimo sezónu poloprázdné - žádné davy turistů a fronty u památek
  • jsme-li v jižní Evropě, pak je tam v květnu daleko příjemněji než v srpnu.

Chceme Vám ukázat, že

  • cestování na vlastní pěst není složité
  • není složité sehnat levnou letenku
  • sehnat si ubytování je vlastně hračka
  • dostat se z letiště do hotelu je jednodušší než v Praze
  • připravit si program na víkendový pobyt je snadné

Seberte odvahu a vyrazte

Nemáme ambice psát podrobné cestopisy a doporučovat Vám, kam jet, jak se tam dostat a co tam dělat. Jen se chceme o naše zkušenosti podělit, ukázat Vám jak to děláme my a inspirovat tak ostatní.

Cestování nás baví a máme z něj radost. Pokud jste stejná krevní skupina a jednou to zkusíte bez cestovky, už nikdy nebudete cestovat jinak. Seberte odvahu a vyrazte.

Cestujte chytře a levně

Sledujte ceny levný letenek, cestujte mimo hlavní sezónu a vyberte si to nejlepší ubytování. Letenky seženete za pár stokorun, Vaše destinace bude poloprázdná a za ubytování dost často zaplatíte méně než u nás. Zapomeňte na Slevomat a vyrazte do světa.