Doprava na ostrov Huraa – Cestování nás baví

Doprava na ostrov Huraa

V zásadě existují pouze dva způsoby, jak se na ostrov Huraa dostat 

  1. Trajekt (ferry) v ceně cca 5 USD
  2. Rychlé čluny (spead boats) v cenách od 160 USD loď. Pokud Vás pojede více, cena se rozpustí mezi všechny na lidi palubě.
Všechny trajekty odplouvají z ostrova Male, kdežto letadlo přistává na sousedním ostrově Hulhumalé. Takže prvním úkolem je přepravit se z jednoho ostrova na druhý, což není nic složitého. Čluny odplouvají každých 10 minut a za přepravu zaplatíte 1 USD.

Na ostrově jsou dvě přístaviště. Trajekt na náš ostrov Huraa se nachází až na druhém konci města a za taxi zaplatíte od 3 do 5 USD.

Trajekt na Huraa odplouvá ve 14:30 hod. a stojí 3 USD.

POZOR: Trajekty v pátek nejezdí.
Jestliže Vaše letadlo přiletí právě v pátek, máte dvě možnosti:
1. buď přespat v Male
2. nebo si zaplatit přepravu speed boatem


Z vlastní zkušenosti doporučuji hned od začátku počítat s přepravou spead boatem a to z několika důvodů:
- Po dlouhém letu budete velmi unaveni a několika hodinové čekání na trajekt je velmi vysilující. Naši přátelé přiletěli ráno. Přepravili se do přístaviště a v ohromném teple a dusnu vydrželi čekat jednu hodinu. Pak si raději zaplatili spead boat, protože čekat dalších pět hodin už bylo nad jejich síly.
- A navíc, není nic lepšího, než hodinu po příletu ležet pod palmami na pláži. Díky rychlé přepravě získáte jeden den na ostrově navíc a regeneraci organizmu o jeden den zkrátíte.
Na ostrov Huraa zaplatíte 160 USD bez ohledu na počet osob na palubě. Je to hodně peněz, ale z vlastní zkušenosti nedoporučují čekat celý den v Male na ferry nebo tam dokonce přespávat a čekat do druhého dne. Nebude Vás to bavit, budete unavení a v tom vedru se po městě stejně chodit nedá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *