Návod: Maledivy bez cestovky – Cestování nás baví

Návod: Maledivy bez cestovky

Naši přátelé měli problém pochopit, jak jsme mohli jet na Maledivy sami a bez cestovky. A my zase nechápali, proč to nechápou a co na tom vidí tak složitého.

Proto jsme se rozhodli připravit návod, podle kterého může na Maledivy vyrazit každý, kdo k tomu najde jen špetku odvahy 🙂

Jestliže se budete chtít na cokoli zeptat, kontaktujte nás pomocí komentářů (pod článkem) nebo na Facebooku. Pokud se Vám návod bude líbit, sdílejte ho prosím, ať si ho mohou přečíst i Vaši přátelé.

 

1. JAK JSME POSTUPOVALI

Ukážeme Vám, jak jsme postupovali, co se nám osvědčilo a na co byste si měli dát pozor:

 1. Sledovali jsme ceny akčních letenek
 2. Když se objevila ta naše, volali jsme www.maledivy-levne.cz a požádali o rezervaci
 3. Letenku jsme koupili
 4. Objednali ubytování
 5. Objednali si přepravu z letiště na ostrov

Všechny termíny na sebe musí navazovat

Při plánování Vaší dovolené na sebe musí navazovat všechny termíny:

- Cesta tam: Odvoz na letiště -> Odlet -> Přeprava z letiště -> Začátek ubytování
- Cesta zpět: Konec ubytování -> Přeprava na letiště -> Odlet -> Odvoz z letiště

Dvakrát měř a jednou řež: Je jasné, že všechny termíny na sebe musí navazovat. Přesto se pečlivě přesvědčte, že máte svoji dovolenou naplánovanou dobře, že Vám časově vše vychází a termíny na sebe navazují. Teprve pak se pusťte do objednávání a placení letenek, přepravy a ubytování.

S cestovkou a stejně bez cestovky

Po příletu na Maledivy jsme čekali na svoji loď. Zcela náhodu jsme se v příletové hale potkali a pozdravili s jedním naším klientem (svět je skutečně malý), který tam čekal na svůj hydroplán.

Přestože si dovolenou koupil u cestovky, byl na tom vlastně stejně jako my. Cestu z Prahy až na Maledivy absolvoval sám a bez delegáta cestovní kanceláře se musel obejít i na letišti. V tomto případě byla jeho cesta na Maledivy stejná jako naše.

Pokud si někdo představuje, že koupí zájezd u cestovní kanceláře a že s ním z místa odletu až na Maledivy poletí delegát, může být nepříjemně překvapený. V drtivé většině případů poletí sám.

Maledivy bez cestovky zvládnete snadno

Na Maledivy jsme letěli poprvé, a proto jsme vsadili na jistotu. Přes web www.maledivy-levne.cz jsme si zajistili ubytování s All inclusive na ostrově Huraa. Ve finále tak jedinou naší starostí bylo, jak se ze Severních Čech dostaneme až na ostrov Huraa.

Myslíme si, že pokud se rozhodnete jet na jakýkoliv ostrov na Maledivách, s volbou lokality nemůžete udělat chybu. My jsme zvolili ostrov Huraa a proto budeme krok za krokem popisovat, jak jsme postupovali, než jsme se tam dopravili.

Hned v úvodu znovu opakujeme - není v tom žádná věda a nepotřebujete k tomu žádné speciální know-how. V cestování na vlastní pěst (tedy bez cestovky) nevidíme nic složitého. Jediné, s čím asi budete bojovat, je určitá forma strachu a obav.

Je-li dovolená na Maledivách Vaším snem, přečtěte si náš návod a začněte měnit sen ve skutečnost.

Pokud se budete chtít zeptat na cokoli, co souviselo s naší cestou a pobytem na ostrově Huraa, neváhejte nám napsat do komentářů.


Abychom si rozuměli

Tento návod není reklamou pro web www.maledivy-levne.cz a s majiteli webu se neznáme. Pouze jsme se z Malediv vrátili nadšení a chceme Vám ukázat, že dostat se tam je snadné a pokud zvolíte ubytování od www.maledivy-levne.cz, domluvíte si vše česky a v Čechách.

2. SLEDUJEME LEVNÉ LETENKY

Jestliže si letenky koupíte ze dne na den nebo se rozhodnete na poslední chvíli, zaplatíte za ně zbytečně mnoho. Pokud ale budete ceny akčních letenek průběžně sledovat, můžete ušetřit docela dost peněz.

Běžné ceny letenek

Mistrem ve vyhledávání na internetu je podle nás Google. Proto i jeden z nejlepších vyhledávačů letenek je od Google.

Vyzkoušejte ho. Klikněte na Google Flights a zkuste si pár letenek vyhledat. Vyhledávač je v češtině a jeho ovládání je snadné.

Stačí, když vyberete TERMÍNY a zadáte ODKUD a KAM chcete letět. Vyzkoušejte odlety z Prahy, Berlína, Frankfurtu, Mnichova, Vídně, Budapešti, Krakova, Varšavy, Katovic ...

Podívejte se, kolik byste za letenku v daném termínu zaplatili. Možná se tam objeví několik málo letenek v ceně kolem 15.000 Kč, ale pravděpodobnější je, že ceny budou začínat na 20.000 Kč.

Ukázky akčních cen letenek

Letenky seženete výrazně levněji, pokud budete sledovat akční nabídky. S nákupem akčních letenek ale nesmíte příliš dlouho váhat. V tomto článku píšeme, jak akční ceny letenek sledujeme my.

Návod píšeme na konci března a níže uvedené ceny letenek na Maledivy jsou ukázkou nabídky za posledních 6 měsíců. Nabídek je poměrně dost a oproti běžným cenám jsou některé akční ceny i poloviční. 

 

Levné letenky nejsou pro váhavé střelce

Ceny letenek se mění každý den a někdy dokonce i několikrát denně. Pokud se objeví nabídka letenek za akční cenu, pak tato cena platí pouze pro několik málo kusů.

Letenky za atraktivní cenu se velmi často dají koupit s předstihem (cca 2 až 3 měsíce), takže na Vás nečekají žádné last minute nákupy a rychlý přesun z domova na Maledivy. 

Pokud se tedy objeví letenka za atraktivní cenu a je v termínu, který Vám vyhovuje, pak dlouho neváhejte a co nejdříve si ji kupte. Druhý den už bude cena s největší pravděpodobností jiná.

Sledujeme akční ceny letenek

Rozhodně nesedíme celé dny u počítače, abychom sledovali vyhledávače letenek a nabídky jednotlivých leteckých společností. To za nás dělají jiní. 

Naštěstí existuje spousta lidí, které baví hledat levné letenky a zároveň se o své úlovky dělí s ostatními. A právě tipy od takových fandů sledujeme. Není to nic složitého. Pokud máte Facebook, pak můžete tipy na levné letenky sledovat i Vy.

Stačí, když si Facebooku lajknete tyto stránky:
(Podobných stránek existuje celá řada, ale pro začátek určitě vystačíte s těmito)

Čekejte, až se letenka za akční cenu objeví

Štěstí přeje připraveným. Proto buďte připraveni a zároveň:

 1. mějte jasno o termínu, kdy chcete letět (alespoň přibližně)
 2. promyslete si cenu, kterou jste ochotni zaplatit

S cenou letenky je to jako v loterii: I když se objeví za zajímavou cenu, nemusíte ji kupovat a můžete risknout čekání na další nabídku, která bude možná ještě zajímavější. Můžete to risknout, ale musíte být připraveni i na situaci, že lepší nabídka už nemusí přijít. V každém případě se rozhodněte rychle.

3. REZERVUJEME SI UBYTOVÁNÍ

Ještě dříve než letenky zaplatíme, ověřujeme si, zda pro nás bude v daném termínu na ostrově Huraa volný pokoj. Spojujeme se s Luckou z www.maledivy-levne.cz a dozvídáme se, že volný pokoj mají a tak si jej ihned rezervujeme. Teprve pak platíme letenky.

Doporučujeme Vám stejný postup, jinak se vystavujete riziku zbytečné improvizace, pokud by pokoj nebyl k mání.

4. DOPORUČENÍ PRO NÁKUP LETENEK

Pro nákup letenky za akční cenu platí známé české pořekadlo: Dvakrát měř a jednou řež. Jakmile jednou letenku koupíte, musíte letět. Případná změna termínu by Vás stála daleko více, než cena letenky.

Na co si dát při nákupu letenky pozor

Koupit letenku za atraktivní cenu je super. Díky atraktivní ceně bude ochotni přistoupit i na případné kompromisy. Ale pokud si budete moci vybrat z více nabídek či termínů, existuje několik věcí, na které byste si měli dát pozor.
Letecká společnost
Bude-li to možné, vyberte si “luxusnější” leteckou společnost. Naši přátelé letěli s nízkonákladovou společností FlyDubai. Že jde o "nízkonákladovku" bylo hodně znát na palubním servisu a na prostoru v letadle. V době, kdy jsme letěli my, byly akční letenky od 5* Quatar Airlines z Budapešti a 4* Oman Air z Mnichova. Letěli jsme s Oman Air a byli jsme moc spokojeni.
Délka přestupu
Váš let bude velmi pravděpodobně s přestupem. Budete-li vybírat mezi více lety, vyberte let s co nejkratším přestupem. V Ománu jsme čekali 6 hodin a bylo to tak na hraně, co se ještě dalo vydržet. Hlavně při cestě zpátky je čekání velmi únavné.
Délka letu
Ohlídejte si celkovou délku letu. Super bude, když se na Maledivy dostanete 14 až 16 hodin od startu letadla. Pokud bude celková délka letu kolem 20 hodin, už to bude dřina. Důkladně zvažte, zda se vydáte na cestu, která bude trvat déle než 20 hodin. O co delší a náročnější bude cesta, o to delší odpočinek pak budete potřebovat, abyste se na ostrově dali dohromady. O zpáteční cestě raději ani nemluvit :-)
Počet přestupů
Letět na Maledivy v jednom zátahu a bez přestupu se Vám asi nepodaří. Přestupovat budete muset v drtivé většině případů. A pokud budete muset přestupovat víckrát než jednou, věřte, že to bude fyzicky náročné a velmi únavné. Bude-li to možné, raději volte let s jedním přestupem.
Vynechte pátky
Lodní doprava mezi ostrovy je velmi levná, ale nejezdí v pátek. Proto doporučujeme naplánovat přílet a odlet na jiný den. Zkrátka v pátek je na Maledivách svátek :-)
Čas příletu a odletu
Trajekt na Huraa odjíždí cca ve 14:30 hod. Přístaviště trajektu je na druhém konci toho ostrova, na kterém se nachází letiště. Pokud Vaše letadlo přiletí tak, že trajekt nestihnete, máte dvě možnosti: přespat na ostrově nebo si objednat speedboat.

To samé platí pro odlet: Trajekt z ostrova Huraa do Male odplouvá v 8 hodin ráno. Ve čtvrtek a v sobotu jede navíc ještě večerní trajekt. Než se z ostrova dostanete až na letiště, zabere to minimálně 90 minut.

Shrnutí

Výše uvedená doporučení platí v případě, že máte možnost vybírat si mezi více lety nebo mezi více leteckými společnostmi. Takže i kdyby na nás vyšla letenka u méně komfortní letecké společnosti, anebo by čas příletu či odletu nebyl zrovna ideální, letěli bychom stejně .

5. ODLET

Nastává den D a my vyrážíme na letiště. Nejdůležitější je zkontrolovat pas, letenky, peníze a kreditní karty.
U běžných letů po Evropě byste na letišti měli být zhruba dvě hodiny před odletem. U dálkových letů, jako je let na Maledivy, jsou to tři hodiny. Pravděpodobně poletíte daleko větším letadlem, než při běžných letech po Evropě. A čím větší letadlo, tím více lidí a to znamená i delší dobu nástupu na palubu

Ale ne vždy probíhá cesta na letiště podle plánu. Můžete se dostat do dopravní zácpy, píchnout pneumatiku, auto může mít poruchu, stanete se účastníkem dopravní nehody. V případě našeho letu na Maledivy jsme do Mnichova odjeli pro jistotu den předem. Není to tak dlouho, co nám kvůli vážné dopravní nehodě a následně ucpané dálnici, uletělo letadlo do Stockholmu.

Jestliže budete odlétat z větší vzdálenosti od místa, kde bydlíte (z Mnichova, Frankfurtu, Budapešti, ...) a budete-li odlétat večer, naplánujte si svůj příjezd už na dopoledne a spojte ho třeba s prohlídkou města. Budete-li odlétat ráno, zvažte příjezd o den dříve a přespěte blízko letiště.

Doklady

Už několik let jsme zvyklí mít všechny doklady (elektronické letenky, rezervace ubytování, rezervace parkování, ...) ve dvou kopiích - každý z nás má jednu. To pro případ, že by nám někdo ukradl batůžek nebo jsme ho někde zapomněli.

Stejně tak si uschováváme i veškerou emailovou korespondenci, kterou máme v mobilech dostupnou i v offline režimu. Pokud pak během cesty potřebujeme něco dohledat, není to problém.

Jídlo a pití

Během dálkového letu hlad a žízeň mít nebudete. Obvykle dostanete jedno hlavní jídlo a svačinu. Přísun nápojů bude prakticky neomezený. Přesto jsme zvyklí brát si sebou malou svačinu a něco dobrého na zub. Zapomeňte pouze na pití v příručním zavazadle, to Vám při kontrole u vstupu do odletového prostoru zabaví.

Přestupovali jsme v Ománu a během 6 hodin čekání jsme měli dostatek příležitostí k nákupu pití a jídla. Ceny byly sice lehce vyšší, než na jaké jsme zvyklí, ale nebyly nijak dramaticky vysoké. Hamburger, hranolky a pití stálo cca 190 Kč.

6. ANGLIČTINA A PŘÍTEL NA TELEFONU

Angličtina není naší silnou stránkou, přesto jsme zatím neměli vážný problém se v cizině domluvit.
Jakmile přijdete s elektronickou letenkou k odbavovací přepážce, je personálu i bez komunikace s Vámi zřejmé, co potřebujete. Pokud zjistí, že domluva s Vámi bude obtížná, omezí komunikaci na nezbytné minimum.

Komplikace nastávají, když se objeví "nějaký" problém, který vyžaduje intenzivnější komunikaci. Pro tyto případy doporučujeme mít připraveného anglicky mluvícího přítele na telefonu, kterému v případě nouze zavoláte, a on Vám pomůže komunikaci překládat. Stačí zapnout hlasitý odposlech.

Jenom si dejte pozor na cenu volání. Minuta příchozího i odchozího hovoru na Maledivách stojí cca 70 Kč. Pokud voláte s kreditem, raději si ho v dostatečné výši dobijte.

7. V TRANZITNÍM PROSTORU

Při letu na Maledivy budete velmi pravděpodobně přestupovat. Až budete vystupovat z letadla, jedna část lidí se vydá k východu (EXIT). Druhá část bude přestupovat a ta se vydá do tranzitního prostoru (TRANSIT). Vy se samozřejmě přidáte ke druhé skupině :-)
Pokud budete na odlet druhého letadla čekat v tranzitním prostoru žádné komplikace Vám nehrozí.

8. PŘÍLET NA MALEDIVY

Letiště na Maledivách je malé. Jen co si vyzvednete svoje zavazadla, vyjdete do příletové haly a zde mohou nastat dvě situace.

1. Bude na Vás čekat odvoz na ostrov

To v případě, že budete mít objednanou dopravu speedboatem. Může Vás čekat Musthafa nebo někdo z jeho kolegů a obvykle bude mít před sebou ceduli s nápisem www.maledivy-levne.cz, kterou určitě nepřehlédnete.

Jestliže tam nikdo takový nebude, počkejte chvílí poblíž. Ne že by na Vás zapomněli, ale může nastat celá řada situací, proč tu nikdo není (porucha na lodi, nebylo volné místo v přístavu, ...). Pokud se ani po delší době nikdo neobjeví, budete muset zavolat Musthafovi nebo do Čech lidem z www.maledivy-levne.cz, to podle toho, jak jste na tom s angličtinou.

2. Sami se přesunete na ostrov MALE

Pokud nemáte zajištěnou přepravu speedboatem, budete se muset přepravit trajektem na ostrov MALE (1 USD). Odtud pak taxíkem na druhý konec ostrova (2 USD), kde se nachází přístav, ze kterého odplouvají lodě na ostrov Huraa (5 USD).

Po dlouhém letu budete dost unaveni a pokud přiletíte brzy ráno, čekání až do 14:30 odpoledne bude dost dlouhé. V MALE nedá vykoupat, není tam veřejná úschovna zavazadel (ta je jen na letišti), je tu horko a jedná se o dosti hektické město. Dobře zvažte, zda se Vám úspora za speedboat v tomto případě vyplatí, když už jste na pořádné dovolené. Vždy ještě můžete kontaktovat www.maledivy-levne.cz a zjistit si, zda ve stejném čase nepřiletí jiná skupina - sdílení speedboatu znamená nižší cenu dopravy.

Po příletu na letiště, tedy na ostrov HULHUMALE se musíte nejprve dopravit na hlavní ostrov MALE. Po příletu vystoupíte branou:
A pak se vydáte doprava:
Když vyjdete ven, uvidíte toto:
Naproti bance .....
... uvidíte stánek, kde si zakoupíte lístek na ferry do Male. Ferry odplouvá každých 10 minut přes den a každých 15 minut večer.
Ferry Vás zaveze na HULHUMALE TERMINAL a Vy se potřebujete dostat na VILINGILI TERMINAL, odkud odjíždí MTCC ferry ve 14:30. Pokud přiletíte ve čtvrtek nebo v sobotu odpoledne/večer, odjíždí ferry ve 23 hodin z JETTY NUMBER 5.
Na cestu Vám doporučujeme vzít si TAXI (měli byste platit cca 2USD). Male není velký ostrov, ale pokud máte větší kufr, byla by cesta ve veřejné dopravě značně nepříjemná.

Pokud máte ovšem čas a batoh na zádech, můžete tam klidně dojít pěšky a cestou se podívat (u JETTY 5) na ovocný a rybí trh.

Lístek na ferry, směřující na Huraa, zakoupíte přímo v konkrétní ferry. Doporučujeme, abyste na terminálu byli půl hodiny před odjezdem. Odjezd je 14:30 a na Huraa přijedete v 16:00 (druhá zastávka).

V přístavu ostrova Huraa Vás již bude očekávat personál Guesthousu. Pokud byste je nemohli najít nebo měli jakékoliv jiné problémy, kontaktujte prosím přímo majitele Guesthousu, pana Musthafu Adama na čísle +960 978 10 10.

14 Comments

 1. Lucie napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat kolik Vás ve finále celý výlet vyšel při finálním součtu?

 2. Zdeněk napsal:

  Zdeněk:
  Dobrý den, ve kterých měsících je nejlepší počasí ?

  • admin napsal:

   Nejlepší počasí je od února do dubna. To je na Maledivách plno a ceny jsou vyšší. Od května do listopadu může být obloha zatažená a může zapršet. Teplota vzduchu i vody je ale stále vysoká. V únoru je průměrná teplota vody 28 st. a v červenci 27 st. Podobné je to s teplotou vzduchu – v únoru 30 st, v červenci 29 st. Maledivy jsou destinací, kam se jezdí celoročně.

 3. Táňa napsal:

  dobrý den
  chci se zeptat mame dobu příletu 14.40 to asi nic nejede na ostrov Huraa?
  zpět odlítáme 19.40 to asi taky nic že?takže nám asi zbyde jen ten speedboat že?

  • admin napsal:

   Dobrý den, je velmi pravděpodobné, že trajekt po příletu nestihnete. A co se týká odletu, tak z ostrova lze odjet v 8:00 hod ráno (pokud to nebude pátek). Zkuste se zeptat na http://www.maledivy-levne.cz, zda s Vámi nepřiletí ještě někdo, s kým byste se mohli podělit o náklady na speedboat.

 4. Až na to, že to není pravda. Kdokoliv zprostředkuje ubytování musí mít živnostenský list na cestovní agenturu nebo kancelář, jinak by podnikal načerno. Chce to být informován.

 5. Simča napsal:

  ahoj,
  zajímalo by mě, jelikož je to muslimský stát, jestli se dá v obchodě koupit pivo.

 6. Mirek Splavec napsal:

  Zdravim vsechny cestovatele. Prave jsme po čtyrech dne odjeli ja a moje manzelka z Malediv na Srilanku. (Ja 48 dobrodruh ,manzelka prudi az kdyz je to neunosne)Puvodni plan byl projet co nejvice ostrovu. Meli jsme na to tri tydny. Chteli jsme zacit na Thoddoo protoze je dobre dostupny z letiste a jsou na nej dobre reference. Ja jsem byl velice rad, ze jsem ho mohl navstivit. Nekolik, mojich kamaradu kteri byli na Maledivach pracovne a nekdy i nekolik mesicu me od meho napadu procestovat Maledivy odrazovali. Rikali ze to pro me bude velka nuda. A musim jim dat za pravdu. Zlate Rude more. Predstavoval jsem si, ze muj zazitek ze snorchlovani bude minimalne srovnateny s Rudym morem. Jak my obchodnici rikame,, rozhoduje pomer cena vykon a to Maledivy nedopadly vubec dobre, maji jedinou vyhodu ,funguji kdyz je u nas osklive pocasi.
  Pres maledivylevne jsem objednal ubytovani a dopravu. Vse zafungovalo perfektne. Clovek na nas cekal na letisti a odjeli jsme rychlym clunem na ostrov. Lod byla super. Ubytovani bylo take perfektni, jidlo take.Domaci se k nam choval velice mile. Nicmene jsem se necitil dobre. Znate to asi taky, je to ten podvedomy pocit nekde uvnitr ve vas.Rozhodl jsem se, ze uz nebu jezdit tam kde,, chlapci“ v ramci sveho ega nebo nejspise vychovy od utleho veku maji rady zeny zakuklene od hlavy az k pate. Mam pocit, ze zapasi mezi tim jestli maji radi moje penize a nebo mi chteji pichnout kudlu do zad, ze si neumim vychovat zenu.Neni to pro me prijemne. Byli jsme jiz v cele rade destinaci kde je zavedeny podobny rad, ale tady byl ten pocit nejsilnejsi !!
  Timto co pisi nemam v zadnem pripade v umyslu nekoho poskodit. Napriklad ostrov Thoddoo bude velice vhodny pro rodinky s detma. Perfektni plaz , pozvolny vstup do more. Ale jako destinace pro dobrodruhy je uplne nudna.
  Pokud nemate potrebu mit v pase razitko Malediv, tak jedte jinam.
  Mirek Splavec
  ( cestoval jsem: Australie, USA,Evropa,Afrika,Asie,tento prispevek pisi z hoteloveho pokoje v Negombu na tabletu, timto se predem omlouvam za mozne preklepy)

 7. Radek napsal:

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak dlouho se čeká v Malé na zavazadla? Přílet je plánovaný na 16:00 a speedboat na Mathiveri odjíždí v 16:30. Mám si rezervovat ubytování v Malé?
  Děkuji

  • Václav napsal:

   Dobrý večer Radku,

   zdravím vás ze slunného Španělska a zároveň se omlouvám za čekání na naši odpověď.

   My jsme na Maledivy přiletěli ve skoro prázdném letadle a tak jsme na batohy čekali max. 10 minut. Co vím, tak většina trajektů odjíždí z Male. Pokud je tomu tak i ve vašem případě, je skoro nereální trajekt stihnout.

   Zkusil bych s provozovatelem trajektu vykomunikovat, zda by na vás pár minut nepočkali pro případ, že byste přiletěli včas a zavazadla se k vám dostali během pár minut. Pozor na cenu za hovor, ta je cca 60 Kč / minutu.

   Hezký večer,
   Václav

 8. info Maledivy napsal:

  Dobrý den, chci se prosím zeptat,jak je to na Maledivách s pitnou kohoutkovou vodou. Pít či ne?Pokud ne,kolik Kč stojí např. 1 litr balené vody v obchodě?Jak důkladná je kontrola na letišti?povezu fén nebo žehličku na vlasy,nějaké malování,nebude problém?Děkuji za stručné info,Radka

  • Václav napsal:

   Dobrý večer Radko,

   byli jsme na ostrově Hurra a tam kohoutková voda nebyla pitná. I domorodci pili balenou vodu. Je možné, že na některých ostrovech to bude jiné. Měli jsme pobyt s all inclusive, takže jsme neměli potřebu kupovat cokoli dalšího. Ale ze zvědavosti jsme navštívili místní „sámošku“ a překvapilo nás, že ceny byly pouze lehce vyšší než u nás (na Maledivách jsme byli v roce 2016).

   Pobyt na Maledivách jsme nakonec neobjednali přes Booking, ale v Čechách na https://www.maledivy-levne.cz/. Na všechny dotazy nám rádi odpověděli a pro jsme dostali dost cenných rad.

   Fén a žehlička nepatří mezi zakázané předměty. Pokud někdy máme pochybnosti, voláme na pražské letiště a tam se zeptáme. Běžte přímo ke „kovářovi“ a zeptejte se 🙂

   Hezký večer
   Václav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *