Jak se z letiště Bergamo dostat do Milána – Cestování nás baví

Jak se z letiště Bergamo dostat do Milána


Jak se z letiště Bergamo dostat do Milána

Začínajícím cestovatelům chceme ukázat, jak je snadné naplánovat si výlet do Milána. Pokud je vaše angličtina stejně mizerná jako naše, sami uvidíte, že se bez ní obejdete. Minimální znalost angličtiny budete potřebovat až v hotelu.

Přestože je letiště, na které přiletíte, od Milána vzdálené cca 50 km, řadíme výlet do Milána k těm snadnějším a vhodným i pro začínající cestovatele.


Odkud do Milána vyrazit?

Do Milána můžete letět z Prahy, Brna nebo ze všech okolních letišť: Berlín, Vídeň, Wroclaw, Krakov, Bratislava a Norimberk.

O tom, odkud poletíte, nemusí rozhodovat pouze vzdálenost vašeho bydliště od letiště. Bydlíme v Českém Švýcarsku a původně jsme chtěli letět z Prahy. Tam to máme o 40 minut blíž něž do Berlína, odkud nejčastěji létáme. Nakonec jsme znovu odletěli z Berlína.

Důvody byly dva:

  • Letenky byly o 800 Kč levnější
  • Časy odletu a návratu byly mnohem zajímavější. Zpáteční let odlétal do Prahy v 15:15 hod. a do Berlína až ve 22:10 hod.

Ve stejném termínu byl v Miláně i jeden z našich zákazníků. Volali jsme si v neděli kolem 12 hodiny. Zatím co my jsme si prohlíželi katedrálu, on už byl na cestě směrem na letiště. On se vracel do Prahy a my jsme před sebou měli před skoro celý den.

Až se budete rozhodovat, odkud poletíte, berte v úvahu vaše preference jako je den výletu, časy odletů, cena letenek a vzdálenost na letiště. V každém případě doporučujeme porovnat možnosti odletů z více letišť.


Autobusem z Bergama do Milána

Do Milána se nejlépe dostanete autobusem. Je to levné a pohodlné.

Až vystoupíte z letadla a letištní autobus vás odveze k letištní budově, společně s ostatními cestujícími vstoupíte do letištní budovy a přímo naproti vám bude východ z letiště. Zde po pravé straně uvidíte asi 8 stanovišť (?), na kterých budou autobusy jednotlivých společností.

Zastávky autobusů nemůžete přehlédnout. Ta první je od vchodu vzdálená cca 20 metrů. Než jsme došli k našemu autobusu, vrhli se na nás naháněči a nabízeli nám odvoz s jejich společností. Pokud si tedy jízdenku nekoupíte předem, s obrovskou pravděpodobností ji seženete i na místě.

Cena zpáteční jízdenky je téměř u všech společností stejná, cca 12 € / osobu.

My jsme měli jízdenky objednané a zaplacené předem. Jeli jsme s Terravision . Jejich autobusy jezdí každých 20 minut.

Jízdenky jsme si objednali tak, abychom měli časovou rezervu cca 1 hodinu po našem příletu. Ono nějakou dobu zabere, než vystoupíte z letadla, než se naplní letištní autobus, než vás odvezou od letadla do budovy letiště, atd …

Pokud toto vše proběhne rychle a budete u autobusu třeba půl hodiny před vaším odjezdem, existuje velká pravděpodobnost, že vás do autobusu pustí dřív a odjedete tak s předstihem.

Autobus vás bez jediné zastávky odveze až do Milána.

Všechny autobusové společnosti končí před hlavním nádražím (Central statione).


Jak se dostat do města nebo do hotelu

Nejsnadnější a nejpohodlnější je metro. To odjíždí i z hlavního nádraží.

Jedna jízda stojí 2 €, celodenní jízdenka (24 hodin od prvního označení) stojí 7 €. Tedy pokud si vystačíte s jízdami ve středu města.

Náš hotel byl 6 km daleko od středu města a jízdenka nám platila až sem.


Jízda metrem

Budete jezdit linkami M1, M2 a M3 (červená, zelená, žlutá). Plánky jednotlivých linek a orientační systém v metru jsou velmi dobře udělané a snadno tak zjistíte, kterou linkou se na požadované místo dostanete.


A co jízda tramvají či autobusem?

Naplánovat si cestu tramvají či autobusem do cílového místa už tak snadné není a nedej bože, kdyby byste měli jet s přestupem. Domluvíte-li se anglicky, tak problém nemáte. Snadno se zeptáte a necháte si poradit od ostatních cestujících.

Pokud máte mobilní telefon s datovými přenosy, máte vyhráno. Vůbec nestudujte plánky veřejné dopravy a místo toho si spusťte mapy Google. Vyberete cílové místo a způsob dopravy zvolíte „Veřejná doprava“. Google vám „řekne“, kterými prostředky pojedete, kdy vám odjíždí nejbližší spoj, kde budete přestupovat, …

Na našich výletech jsou mapy Google nejpoužívanější mobilní aplikací. Díky ní si cesty po městě nemusíme zjišťovat předem. Jediné, co si předem zjišťujeme, je cena jízdného,


Jak se kupuje jízdenka na veřejnou dopravu

Na každé zastávce metra jsou prodejní automaty. Na dotykové obrazovce si vyberete typ jízdného (jedna jízda, jednodenní jízdenka, …), zvolíte počet jízdenek a typ platby (hotovost nebo platební karta).

Pokud budete jezdit metrem, vkládáte jízdenku do turniketu při vstupu do metra i při výstupu z něj.


Kolik vás výlet do Milána bude stát?

  • Zpáteční letenky: My jsme za ně platili 900 Kč, syn s přítelkyní 650 Kč
  • Doprava na letiště: Záleží odkud a kam pojedete, náklady si snadno spočítáte sami
  • Zpáteční jízdenka z letiště do Milána: 310 Kč
  • Celodenní jízdenka v Miláně: 179 Kč
  • Noc v hotelu se snídaní: 800 Kč/noc

Letěli jsme se podívat na adventní trhy a v Miláně jsme byli na jednu noc. Za výše uvedené jsme zaplatili každý zaplatili 2.189 Kč (bez dopravy na odletové letiště).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *