Mýty o Maledivách – Cestování nás baví

Mýty o Maledivách

První mýtus o Maledivách: Tahle dovolená je drahá.

Dovolená na Maledivách vůbec nemusí být drahá, pokud zvolíte ubytování v některém z místních guest house (penzion).

Ubytování se snídaní lze sehnat již od 500 Kč / noc (viz. booking.com nebo agoda.com).

My jsme vybrali variantu s All inclusive (plná penze, neomezené množství balené vody, kávy a čaje, pokoj s klimatizací, ledničkou a wifi). Cena 1.100 Kč za noc a osobu uprostřed sezony.

Seberte odvahu a vyrazte na Maledivy bez cestovky. Pokud si počkáte na letenky v akci, pak Vás dovolená na Maledivách bude stát méně, než dovolená na Krétě či v Egyptě.

 

Druhý mýtus o Maledivách: Nedá se tam nic dělat, bude tam nuda

Jsme zvyklí zažívat a poznávat něco nového. Co ale budeme celý týden dělat na ostrově 500m x 1.000m? Nakonec nás překvapilo, co všechno jsme zažili, viděli a s kolika lidmi jsme se seznámili.

 • Sledovat západ slunce se nám podařilo jenom jednou, protože na další už nebyl čas nebo chyběly síly.
 • Plavali jsme se želvami, mantami a s barevnými rybičkami na korálech.
 • Několikrát jsme pluli s delfíny.
 • Navštívili jsme malý písečný ostrov uprostřed oceánu.
 • Zažili jsme barbeque na opuštěném ostrově a vyrazili na diskotéku do resortu.
 • Navštívili jsme tři korálové zahrady.
 • Poznali nové přátelé a seznámili se lidmi z několika zemí.
 • Majitel guest house nás pozval domů a představil nám svoji rodinu.
 • K tomu večerní procházky mezi místní obyvatele, návštěvy místních obchodů a diskuze s jejich majiteli.

 

Ne, Maledivy nejsou jenom pláže. Přivezli jsme si „tuny“ zážitků.

9 Comments

 1. Luboš napsal:

  Vše naprostá pravda.V lednu jsme byly také na Maledivách na vlastní pěst a ubytování jsme měli na ostrově Maafuschi mezi místníma.Bylo to nezapomenutelné.

  • admin napsal:

   Máte někde vystavené fotografie? A jak jste se stravovali?

  • Dagmar napsal:

   Můžeš napsat, jak to na Maafushi vypadá, hodně jsem četla, že se tam nedá koupat a všude jsou odpadky. A jaké jsou ceny v restauracích,
   ceny výletů, ceny výletu do resortu. Moc by jsi mi pomohl. Děkuji. Dagmar

   • admin napsal:

    Na Maledivách jsme byli zatím jednou a byli jsme na „lokálním“ ostrově Huraa. Binec tam byl také, ale rozhodně menší než v Benátkách nebo v Tunisu. Vlastně celé městečko bylo čisté a upravené. Nepořádek byl hlavně kolem lokální pláže a blízko přístavu. Vesměs to byly plastové láhve a igelitové pytlíky. Na klasické a zapáchající odpadky jsme nenarazili. Voda na koupání byla krásná a čistá. Ceny výletů a aktivit nalezneš zde: https://www.cestovaninasbavi.cz/aktivity/

    Měj se hezky, Václav.

 2. pavel napsal:

  At je to jakkoliv pořád to vyjde komplet kolem 35000 na hlavu a pití jen voda a káva.S němcema se dá na 9 nocí v listopadu tj na začátku sezony odlet z Prahy all inclu ne jen voda,káva ale i alkohol,drinky,pivo neomezene tak jako to je jinde za 38000 **** hotel na hlavu.takže jako bud 35000 na vlastní pěst jen s vodou a kafem,nebo bez starostí neomezený pití čehokoliv za 38000 no to je težká volba.

 3. admin napsal:

  Noc se snídaní, obědem a večeří, včetně neomezené konzumace kávy a balené vody, nás stála 45 USD na osobu, tedy cca 1.125 Kč. Byli jsme ubytování na místním ostrově v guesthouse (http://www.booking.com/hotel/mv/huraa-island-guest-house.cs.html). Letenka z Mnichova nás stála 10.800 Kč.

 4. Olga napsal:

  Dobry den, moc dekuji za sdileni Vasich zkusenosti. Koupily jsme s kamaradkou v akci letenky, ale rodice ted vysiluji, ze to je muslimska diktafura a ze bez chlapu jet vubec nemuzeme. Jaky je Vas nazor? Je tam pro dve mlade holky bezpecno, samozrejme za predpokladu, ze se budem chovat dle mistnich zvyklosti? Dekuji

  • Dobrý den Olgo, Maledivy jsou naprosto bezpečnou destinací a to i pro dvě mladé holky. Samozřejmě za předpokladu, že budete respektovat místní zvyklosti. Večer se bez obav budete procházet po ostrově, lidé vás budou zdravit a usmívat se na vás. Až se vrátíte domů, budete vzpomínat na ty pohodové, usměvavé a velmi příjemné lidi. To u nás asi nezažijete. Že jsou Maledivy nádherné jsme věděli, ale bylo pro nás velkým překvapením, jací lidé na nich žijí.

   Na jakém ostrově budete? Až se vrátíte, můžete se s námi poděli o vaše zkušenosti? Budeme moc rádi 🙂
   Václav

 5. Ondra napsal:

  Ahoj všem, souhlasím s tím, jak jsou lidé naprosto příjemní a vstřícní, s tím se u nás člověk opravdu jen tak nesetká.. Co se týče cen, tak se nám podařilo letos s plnou penzí odletět na Maledivy pouze za 30 tis. – https://www.nacesty.cz/maledivy kdo hledá, ten najde 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *