Internet – Cestování nás baví

Internet

Přístup na internet je pro nás nutností. Pracujeme online a proto musíme být neustále v kontaktu s našimi klienty. Proto jsme i ubytování na Maledivách vybírali tak, abychom měli internet k dispozici.

Internet na letišti Mnichově

Bezplatný přístup na internet v prostorách Mnichovského letiště nabízí německý Telecom. Stačí se online zaregistrovat z mobilu (tabletu, notebooku) a po dobu 24 hodin se bezplatně dostanete na internet. Prima je, že jsou k dispozici i zásuvky, takže během čekání na boarding můžete dobít chybějící šťávu.
Internet v letadle

Ve všech letadlech Airbus A330 společnosti Oman Air si můžete zaplatit přístup na internet během letu. Ceny jsou od 5 od 15 USD za přístup z mobilu a 15 až 40 USD za přístup z notebooku. Ceny se liší podle objemu přenesených dat nebo délky spojení.
Internet na letišti v Musatu, Omán

Přestože byl bezplatný internet všude inzerován a k dispozici byly i internetové kiosky, nějak jim to tam nefungovalo :-) Připojit se nám podařilo pouze z jednoho mobilu a na něm nám fungoval pouze Gmail. Ostatním aplikacím se k internetu připojit nepodařilo. Stejně jsme dopadli i v případě druhého mobilu a tabletu. Připojit se nám zkrátka nepodařilo.
Internet v guest house, ostrov Huraa

Pro všechny klienty byl dostupný bezplatný internet. Ovšem pokud se v němu připojila většina ze všech 40 ubytovaných lidí, byla jeho rychlost tragická. Vyšší rychlost byla dostupná pouze ráno nebo pozdě večer. Pro běžnou kancelářskou práci (pokud by tedy někdo potřeboval opravdu nutně pracovat) byla rychlost internetu nepoužitelná.
Předplacený internet na Maledivy

Pokud chcete mít jistotu rychlého internetu, doporučuji nákup předplacených datových karet. Ceny se odvíjí od zakoupeného objemu dat. Ve všech případech je cena nižší než v ČR.

Sázkou na jistotu je nákup předplacené karty s mobilním internetem. Kartu koupíte na letišti cca 15 metrů od příletové haly, kde se nachází prodejna lokálního operátora Dhiraagu.

Ceny jsou následující
- 5 GB / 540 Kč
- 8 GB / 850 Kč
- 15 GB / 1.470 Kč

Další tarify a bližší informace naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *