Jak je to s pojištěním auta z půjčovny? – Cestování nás baví

Jak je to s pojištěním auta z půjčovny?


K zámku pohodového (bezproblémového) půjčení auta jsou dva klíče

 • půjčit si auto ve spolehlivé půjčovně (a to rozhodně neznamená v „drahé“ autopůjčovně)
  (V jedné lekci našeho online kurzu ukazuji, jak najdete a poznáte kvalitní půjčovnu. Podívejte se na video.)
  .
 • a půjčit si ho se správným pojištěním

Je to jenom hra

Bez ohledu na to, zda si auto půjčujete bez pojištění či s pojištěním, autopůjčovna má svá auta pojištěná vždycky. A má je pojištěná velmi dobře.

Existuje několik možností, kolik za půjčení auta zaplatíte a je jenom na vás, pro kterou možnost se rozhodnete.

My si auto půjčujeme buď bez pojištění, anebo s minimálním pojištěním (za ten nejlevnější tarif). Ale pozor – půjčit si auto bez pojištění, to by byla finanční sebevražda, takoví blázni zase nejsme. Proto máme sjednané „nezávislé“ pojištění, které kryje podstatně více pojistných rizik než pojištění od půjčovny. A navíc je o dost levnější.


1. Auto s minimálním pojištěním (či bez pojištění)

Pokud si auto půjčíte s minimálním pojištěním či bez pojištění, půjčovna si na vaší platební kartě zablokuje určitou částku, která se liší podle půjčovny a typu půjčovaného auta. Může to být třeba 1.000 €, ale i podstatně více.

Tato částka je zálohou na vaši spoluúčast pro případ poškození vozu. A nemusí se jednat o dopravní nehodu. Může to být poškrábaný lak, prasklé sklo, ulomený stěrač či poničený ráfek.

Autopůjčovna si ohlídá sebemenší poškození a bude po vás požadovat úhradu. Tu si strhne z vaší karty, avšak max. do výše vaší spoluúčasti (zablokované částky). I kdybyste auto totálně zničili, víc nezaplatíte. Půjčovna na tom v žádném případě neprodělá, protože má auto samozřejmě pojištěné.

Tuto variantu ovšem rozhodně nedoporučuji, leda že byste měli vlastní (nezávislé) pojištění – více se dozvíte o pár odstavců níže.


2. Auto s běžným pojištěním

Od výše uvedené varianty se liší tím, že v ceně půjčovného bude zahrnuto i pojištění, které kryje většinu škodních událostí. Ale protože je toto pojištění sjednané u pojišťovny (ne u půjčovny) a protože půjčovna chce mít s likvidací pojistné události co nejméně práce, i v tomto případě si na vaší kartě zablokuje relativně vysokou zálohu jako vaši spoluúčast pro případ škodní události. Pokud ke škodní události dojde, půjčovna si odpovídající část z této zálohy strhne a škodní událost si s pojišťovnou vyřídíte vy.

Je to obvyklý postup a nemusíte mít obavu, že by vám pojišťovna škodu neuhradila. Leda byste nedodrželi pojistné podmínky, např. jízda pod vlivem alkoholu a podobně.

POZOR: Pozorně si přečtěte smluvní podmínky, respektive odstavec, kde se píše co všechno není pojištěné. Obvykle to je: poškození podvozku či ráfku, proražení pneumatiky, natankování špatného paliva nebo ztráta klíčů.


3. „All inclusive“ pojištění

Je to nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější varianta, jak s půjčit auto. Půjčovna si na platební kartě nestrhne žádnou zálohu, máte pojištěné všechny škodní události, které vás napadnou a při vrácení vozu neřeší žádný škrábanec či jiné poškození.Online kurz: POPRVÉ V AUTOPŮJČOVNĚ

 • Jak si správně půjčit auto,
 • jak nenaletět trikům autopůjčoven
 • a jak za půjčovné nezaplatit zbytečně mnoho
se dozvíte v nejpodrobnějším online kurzu v ČR POPRVÉ V AUTOPŮJČOVNĚ.
Zjistěte více

Rozdíly v cenách za půjčení auta

Pokud nebudete chtít půjčit auto s prémiovým pojištěním, bude vás zaměstnanec půjčovny přesvědčovat (možná vás i postraší, co všechno se vám bez něj může přihodit), abyste si ho dokoupili. 

Podívejte se na ceny za týdenní půjčení auta se základním (Basic), středním (Medium) nebo prémiovým (Premium) pojištěním.

Uvádím obecný příklad a v tuto chvíli není podstatné, o jakou půjčovnu se jedná.

Týdenní půjčení auta stojí 94 € (2.400 Kč), včetně základního pojištění (Basic)

 • za lepší pojištění (Medium) si k ceně půjčovného připlatíte 87 € (2.222 Kč)
 • a za nejlepší pojištění (Premium) si k ceně půjčovného připlatíte 141 € (3.601 Kč)

Shrnutí: Za týdenní půjčení auta s pojištěním můžete zaplatit

 • 2.400 Kč
 • nebo 4.622 Kč
 • nebo 6.001 Kč

4. Naštěstí existuje ještě jedna varianta

Tou variantou je nezávislé pojištění, které si sjednáte u specializované pojišťovny.  Můžete si sjednat pojištění krátkodobé (jenom na pár dní) anebo roční.

My jsme volili roční pojištění (platné pro cesty v Evropě) a zaplatili jsme za něj 1.230 Kč. V ceně pojištění navíc máme:

 • až sedm řidičů
 • natankování špatného paliva
 • ztracené klíče
 • vybití baterie
 • poškození oken, podvozku, střechy, pneumatik a světlometů

51 Comments

 1. Ondra napsal:

  Dobrý den,

  u jaké externí pojišťovny jste auto nechali pojistit, prosím? Našel jsem nějaké zahraniční, ale budto poskytovali pojištění jen rezidentům vybraných zemí (a Česko mezi nimi nebylo), nebo se naopak nedalo pojistit auto v naší destinaci..

  Díky

  • Václav napsal:

   Dobrý večer, z těch známější půjčoven se nejčastěji zmiňují tyto:

   http://www.worldwideinsure.com
   http://www.icarhireinsurance.com

   My máme pojištění http://www.icarhireinsurance.com.

   Napište mi, pokud vás bude cokoli dalšího zajímat.

   Václav

   • Ida napsal:

    Dobrý den, icarhireinsurance nemá zahrnuté pojištění ušlého zisku pro půjčovnu po dobu co se vůz nemůže využit k další zápůjčce kvůli opravě v případě nehody. Pojistovna worldwideinsure – ještě nevím, poslala jsem tam dotaz, nejsem si jistá zda někdo odpoví. Jiné podobné pojistovny v UK toto mají zahrnuté, ale zatím všechny co jsem našla, jsou pro jištění pronájmu jen pro UK rezidenty. Jestli někdo víte o jiné pojištovna která toto má zahrnuté, prosím o informaci, děkuji moc

    • Václav napsal:

     Dobrý den Ido, díky za váš komentář. Toto jsme si nikdy neuvědomili. Ani v žádné diskuzi jsme nezaregistrovali, že půjčovna může požadovat ušlý zisk v případě, že auto bude nepojízdné.

 2. Filip napsal:

  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat, jestli zda s http://www.icarhireinsurance.com/ již nemusíte v pujcovne priplacet za CDW, jelikoz je obsazeno ve vašem pojištění?

  Děkuji.

  Filip

  • Václav napsal:

   Dobrý den Filipe, je to tak. My si auta půjčujeme BEZ pojištění od půjčovny (CDW), protože ho máme od specializované pojišťovny (např. http://www.icarhireinsurance.com/). Toto specializované pojištění často kryje více rizik, než pojištění od půjčovny.

   Hezký den
   Václav

 3. Filip napsal:

  Dobrý den,
  Děkuji moc, nenašel jsem v pojistných podmínkách krytí za škodu způsobenou osobě (zranění ne materiální). Prosím kryje ho také? Případně do jaké výše?
  Děkuji.
  Filip

  • Václav napsal:

   Správná otázka 🙂

   Přiznám se, že to nevíme. Nikdy jsme neřešili, protože cestujeme s pojištěním AXA EXCELENT (odpovědnost na zdraví do 25 mil. Kč a odpovědnost na majetku do 10 mil. Kč)

   Hezký den
   Václav

   • Filip napsal:

    Filip

   • Filip napsal:

    Axa Exelent nekryje škody způsobené řízením vozidla, jsou ve výluce.

    • Václav napsal:

     Díky za info. Napíšeme dotaz do několik autopůjčoven i do icarhireinsurence a zeptáme se, jak to je. Dám vám vědět 🙂

    • Jirka M napsal:

     Krásný den. Pojištění Axa Excelent, nebo jakékoli jiné cestovní pojištění, nezahrnuje škody způsobené provozem vozidla, ať už na majetku nebo na zdraví. Od toho je V ČR i v Evropě Povinné ručení = Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.
     Takže na tyto škody by měla být vždy pojištěna společnost, která vozy vlastní půjčuje (I soukromá osoba). Je to povinné zákonné pojištění a bez toho auto nesmí do provozu.
     Druhá věc pak je havarijní pojištění, které kryje škody na voze půjčovny.
     A nás jako uživatele půjčených vozů by měla zajímat hlavně tato pojištění, protože my ručíme hlavně za tuto škodu. A tam pak záleží, jestli ten kdo nám auto půjčuje je havarijně pojištěn a jakou má ve smlouvě spoluúčast v případě škody. Protože tu budeme primárně hradit my jako uživatelé.
     A na toto se bohužel u běžných českých pojišťoven pojistit nedá. Resp.nevím o pojišťovně, která by to plnila. Většina z nás má pojistku odpovědnosti v běžném životě. Ale tam jsou tyto škody také ve výlukách. Stejně jako u cestovního pojištění.
     Jestli to tedy chápu dobře, tak zde:
     http://www.icarhireinsurance.com/
     se dá toto riziko pojistit, je to tak?
     A to po celé Evropě?
     Děkuji

     • Václav napsal:

      Dobrý večer Jiří, díky za váš komentář a dotaz.

      Auta z půjčoven samozřejmě havarijní pojištění mají, ale autopůjčovny po řidičích požadují velmi vysokou spoluúčast. Výjimkou je tzv. all inclusive tarif, u kterého je spoluúčast nulová. V případě jakékoli škody nic neplatíte a neřešíte.

      Dojde-li k sebemenšímu poškození vozu (škrábanec, prasklinka na skle, ..), autopůjčovna se bude dožadovat náhrady škody a na její úhradu použije zálohu zablokovanou na platební kartě (spoluúčast u malého obvykle začíná na 600 €, u větších aut i na 2.000 €). Škodu hradíte max. do výše spoluúčasti. Spoluúčast lze pojistit, např, u http://www.icarehireinsurence.com. V takovém případě škodní událost nahlásíte na http://www.icarhireinsurance.com a ta vám ji (po doložení nutných náležitostí) proplatí.

      Základní verze pojištění spoluúčasti (excess) platí po celé Evropě.

      Václav

    • aer napsal:

     Obávám se, že AXA excellent se nevztahuje na škody způsobené při provozu motorového vozidla nebo ano?

     • Václav napsal:

      Dobrý den, v jedné diskuzi jsme toto řešili a na 99% se AXA Excelent nevztahuje na škody způsobené při provozu motorového vozidla.

 4. Jana napsal:

  Dobry den,
  Zajimalo by me, jak je to s temi dalsimi řidiči. Potřebuji půjčit auto na týden v Irsku. Ale nejsem si jista, jestli bude stačit limit na me kreditní kartě. Proto mozna nakonec bude auto na někoho jiného, ale já budu řidičem (zaplatíme druheho řidiče). Bude toto pojisteni platit i v případě, ze bude vytvořené na moje jméno, ale auto bude napsané na hlavniho rodiče s kreditkou? Ridit budu jenom ja.
  Předem díky

  • Václav napsal:

   Dobrý den Jano, každá půjčovna má podmínky nastavené lehce jinak. Obvykle platí: na koho je smlouva napsaná, ten auto řídí a toho kreditní karta je požadována. Pokud už nyní víte, že auto bude řídit jiná osoba, budete si muset zaplatit druhého řidiče nebo si auto půjčit v tarifu, kde druhý řidič je už v ceně. A pozor na kreditku: Budete potřebovat debetní kreditní kartu. To je ta, na které můžete jít do mínusu. Jinou kartu půjčovny (až na výjimky) neakceptují.

   Víte-li u které půjčovny si auto budete půjčovat, napište a zaptejte se, jak vysokou zálohu budou požadovat a uvidíte, zde na to vaše kreditka zvládne 🙂

   Hezký den
   Václav

   • Tonda napsal:

    To je zvláštní tak první zkušenost s rentalcars, ale tam nám debetku vzít odmítli s tím, že kdybychom to rezervovali přímo přes ně, tak debetky berou, ale že rentalcars vyžadují pouze kreditky, takže jsme po dlouhých dohadech a hledání jiných půjčoven jsme nakonec museli připlatit jejich full pojištění (samozřejmě dražší než samotné půjčení auta)…Ano, sice nám to celý přišlo jako blbost, ale bohužel když mají rentalcars všude zdůrazňované kreditky, tak se s nima pak dohaduj. Tvářit se, že je naše debetka kreditka nás nenapadlo, hlavně proto, že všude jinde nám v pohodě ji vždycky v pohodě vzali, přestože ty kreditky téměř všude v obchodních podmínkách mají…

   • Jindra napsal:

    Debetní karta: Co to je? Debetní kartu dostane klient ke svému běžnému bankovnímu účtu. Tato karta umožňuje čerpání finančních prostředků do výše finančních prostředků, které klient na tomto účtu má.

    Více na https://www.e15.cz/kreditni-debetni-karta-wiki

   • Vítězslav napsal:

    Václav se patrně přepsal. Správně má znít: „Budete potřebovat kreditní kartu.“, neboť to je právě ta karta, kde vám banka poskytuje kredit a dovolí vás tak čerpat do mínusu.

  • možnost pojištění půjčeného auta napsal:

   AXA má možnost připojištění na půjčení auta. Kryje excess do 30 000,- Kč. Stejné připojištění má i Direct

   • Václav napsal:

    Dobrý den, díky za upozornění.

    Cca před 3 roky jsme si půjčovali auto od RYANAIR a k tomu jsme si dokoupili pojištění spoluúčasti od AXA. Toto pojištění tenkrát bylo sjednané v Holandsku, protože v ČR nebylo dostupné. Ale už je 🙂

    Václav

 5. Připojištění spoluúčasti napsal:

  Dobrý den,
  děkuji za zajímavý článek. Čeká nás půjčování auto v Zadaru, tak jsem ráda za každou radu. Nestačí k základnímu pojištění od autopůjčovny s vysokou spoluúčastí sjednat v ČR připojištění pro platbu spoluúčasti např. u AXY (https://www.axa-assistance.cz/produkty-pro-vas/pripojisteni-pujceneho-vozidla/)?
  Děkuji a přeji hezký den,
  Petra

  • Václav napsal:

   Dobrý den Petro, pojištění od AXA stačí. Je srovnatelné s tím co vám nabídne autopůjčovna, pouze je levnější. Toto pojištění jsme měli několikrát koupené, než jsme si pořídili roční pojistku.

   Pokud si auto půjčujete několikrát do roka, vyplatí se roční pojistka. My ji máme od https://www.icarhireinsurance.com. Stojí cca 1.200 Kč / rok a kryje více rizik než AXA pojištění.

   Hezký den
   Václav

 6. AXA napsal:

  Přesně tak, přišel jsem taky na AXA pojistění auta z půjčovny. stojí na 11dní pouze 240 a kryje škoda do 30tis. samotné auto stálo na 11dní pouze 1300,- což je super.. s jejich pojistěním to vycházelo přes 4500,-
  Ale pokud někdo cestuje více, tak varinta výše bude asi výhodnější. počítám, že se vyplatí od 60dní a více

  • Jan napsal:

   dobry den, pojisteni od AXA kryje udalosti pouze do 30.000 kc, coz je dost zanedbatelna castka oproti tomu, co po vas bude pujcovna aut pozadovat. takze tahle moznost mi prijde spis nestastna a mohla by vas dost prekvapit.

   • Václav napsal:

    U půjčovny si půjčujete auto se spoluúčastí na případném poškození vozu. Spoluúčast u malých aut bývá ve výši 600€ až 1.000€. Pokud dojde ke škodě ve výši např. 5.000 €, tak vaše spoluúčast bude právě těchto 600 € až 1.000 €, víc NEZAPLATÍTE i kdyby škoda byla 10.000 €. A tuto spoluúčast, abyste ji nemusel platit ze svého, lze pojistit např. u AXA.

    Neznám aktuální pojistné podmínky AXA pojišťovny, ale obvykle s hodnotou auta roste výše spoluúčasti i výše pojištění, které kryje vyšší spoluúčast.

    My máme roční pojištění od icarhireinsurance.com za cca 1.300 Kč bez ohledu na počet půjčených vozů během roku. Toto pojištění kryje spoluúčast do výše 177.000 Kč (6.000 Ł)

    Hezký den
    Václav

 7. Lu napsal:

  Jednou jsme použili Rentalcover, což je podobné. U icarhire nám nechtěli pojistit půjčení typu Turo, tj. od soukromé osoby (něco jako airbnb pro ubytování). Naštěstí jsme ale nic nezničili, tudíž neřešili žádný „claim“. Co vy? Kromě toho, že jste pojištění koupili/kupujete, máte reálnou zkušenost s řešením případné pojistné události u icarhire?

  • Václav napsal:

   Dobrý den, bohudík jsme žádnou pojistnou událost související s půjčeným autem neřešili. Zato jsme z cestovního pojištění řešili pojistnou událost ve výši 1.25 mil. Kč. Táhlo se to skoro rok a byl to mazec :-). Naštěstí to dobře dopadlo a pojištovna škodu uhradila.

 8. Lukáš napsal:

  Zdravím,
  aby se čert vyznal v těch pojištěních. 🙂 Chceme půjčit v létě auto (SUV) na 2 měsíce v Coloradu v USA a zajímalo by mě následující:
  Jak je to s povinným ručním (zaplacení škody protistraně při nehodě – může se často vyšplhat do milionových částek). Zda mají půjčovny ze zákona, případně z vlastní vůle toto vždy pojištěné i bez příplatku (a s jakým limitem), případně zda je vždy nutnost doplatit si jejich rozšířené pov. ručení (většinou uváděné jako SLI/SLP). Případně jestli se na to lze připojistit u nějaké externí pojišťovny (přišlo mi že icarhireinsurance.com to nenabízí. Co jsem našel externí pojišťovny, které to nabízely, tak to bylo vždy jak už tu někdo zmiňoval pro rezidenty např. z UK apod, ale ne pro náš stát).

  Díky za odpověď.

  Lukáš

  • Václav napsal:

   Dobrý den, s půjčováním auta v USA nemáme žádné zkušenosti, jejich „pravidla“ neznáme. Proto vám nedokáži odpovědět.

   Hezký den
   Václav

 9. Lukáš napsal:

  Zdravím,
  aby se čert vyznal v těch pojištěních. 🙂 Chceme půjčit v létě auto (SUV) na 2 měsíce v Coloradu v USA a zajímalo by mě následující (viz. další komentář)

  Díky za odpověď.

  Lukáš

 10. Madeira napsal:

  Dobrý den, prosím máte zkušenost s půjčením auta na Madeiře?

  • Václav napsal:

   Dobrý den, zatím ne. Ale až si na Madeiře budeme půjčovat auto, budeme postupovat jako vždy:

   Na mapách Google si zobrazíme všechny autopůjčovny poblíž letiště.

   Z nich si vybereme půjčovny s vysokým hodnocením od velkého počtu zákazníků. Tato hodnocení (nezávislá) jsou k vidění právě na mapách Google.

   Na webech těchto autopůjčoven si prohlédneme jednotlivé nabídky a z nich si vybereme pro nás tu nejlepší.

   Skoro jistě si nepůjčíme auto s all inclusive s pojištění, ale využijeme roční pojištění spoluúčasti od https://www.icarhireinsurance.com/car-hire-insurance-products/excess-europe. Toto pojištení stojí cca 1.100 Kč (pro neomezený počet zápůjček).

   Hezký den
   Václav

 11. celní sklo napsal:

  Dívala jsem se na půjčovny kolem Olbie a mají ve vylukách i v té nejvyšší variantě celní sklo ráfky apod. Řeší to to vaše připojištění? U Axy nebo jinde? Dekuji

  • Václav napsal:

   Tzv. „all inclusive“ pojištění obvykle řeší 100% ochranu před jakoukoli škodní událostí (tedy pokud např. nedošlo k porušení dopravních či pojistných). Pokud půjčovny v okolí Olbie i v té nejvyšší pojistné variantě mají některé události ve výluce, nezbývá než si je pojistit u specializované pojišťovny.

   My si auto dost často půjčujeme bez pojištění, protože máme vlastní roční pojistku od https://www.icarhireinsurance.com/car-hire-insurance-products/excess-europe (cca 1250 Kč / rok). Je výrazně levnější a kryje daleko více rizik než běžné pojištění od půjčovny.

   Půjčovna si na vaši kartě zablokuje část peněz ve výši vaší SPOLUÚČASTI (od cca 600 až po několik tisíc euro). Pokud dojde ke škodě, je nejprve uhrazena z vaší spoluúčasti. Po návratu tuto událost řešíte s http://www.icarhireinsurance.com. Po odeslání všech nutných podkladů, je vám vaše spoluúčast % proplacena.

   Hezký den
   Václav

 12. OLbia napsal:

  Děkuji, právě to zkouším na stránkách řešit…vychází mi to na 38 EUR/rok, snad je to tedy ono děkuji

 13. Island napsal:

  dobrý den,
  ráda bych také požádala o Vaši radu, případně zkušenost. Budeme půjčovat auto na 10 dní na Islandu, což je sama o sobě lokalita jiná než jinde. Plánujeme půjčit SUV 4×4, jelikož se chceme podívat i do vnitrozemí. Našla jsem si dobře hodnocenou půjčovnu, která v základní verzi již nabízí SCDW se spoluúčastí cca 24.000 Kč, ochranu proti krádeži, pojištění čelního skla. Dále máme možnost si připlatit pojištění na poškození způsobené popelem či pískem. Anebo zvolit rovnou pojištění all inclusive za příplatek cca 3.700 Kč. Celkově se bavíme o půjčení auta za cca 16.000 Kč se základním pojištěním nebo tedy cca 20.000 Kč s all inclusive. Jakou variantu byste zvolil prosím Vy?

  • Václav napsal:

   Dobrý večer Lenko, dobrá otázka 🙂

   Rozhodně bych si nikdy nepůjčil auto „pouze“ se spoluúčastí, to je finanční sebevražda.

   Vždy bych si tuto spoluúčast pojistil (my máme roční pojištění spoluúčasti od https://www.icarhireinsurance.com/car-hire-insurance-products/excess-europe) , stojí cca 1.300 Kč). V případě škody na vozidle si půjčovna ze zablokované zálohy na vaší kartě strhne odpovídající částku a pojišťovna vám pak vaši spoluúčast proplatí, jakmile ji dodáte všechny potřebné podklady.

   Obvykle je půjčení auta se spoluúčastí levné a s all-inclusive velmi drahé. V případě půjčení auta na Islandu je ale rozdíl malý. Pokud nemáte roční pojištění spoluúčasti, v případě Islandu bych určitě volil all-inclusive pojištění.

   Kamarád si před 2 roky půjčoval podobné auto a vrátili ho s prasklým předním sklem. Protože neměli pojištěnou spoluúčast, stálo je to necelých 2.000 €.

   Hezký večer
   Václav

 14. Sardinie napsal:

  Dobrý večer,
  chystáme se na podzim na Sardinii a řeším pojištění půjčeného vozidla. Při objednání vozidla, když si dám jenom základní pojištění, tak mají v podmínkách, že zablokují zálohu ve výši 950 Eur. Stačí mi připojištění u AXA assistant ve výši 30.000 Kč, čili 1200 Eur za spouúčast a můžu být s tímto připojištěním naprosto v klidu ?
  Ještě bych se chtěl zeptat, jaké dokumenty icarhireinsurance požaduje v případě nehody ?
  Díky za odpověď
  Adam

  • Václav napsal:

   Dobrý večer Adame,

   pojištění AXA Assitant jsme využili pouze jednou, to když jsme si auto rezervovali přes RYANAIR. Pokud záloha na spoluúčast (Excess) je 950 €, tak je to maximální výše vaší spoluúčasti na škodní události. Jestli výše Vaší pojistky je 1.200 €, pak můžete být v klidu. Dojde-li ke škodní události, pak její „likvidace“ u AXA bude velmi podobná jako u icarhireinsurance. Půjčovna si adekvátní část ze zablokované zálohy ponechá a AXA vám pak tuto částku proplatí. Pár týdnu to potrvá.

   Pojistnou událost na autě z půjčovny jsme bohudík ještě neřešili, vlastní zkušenost nemáme. Jsme na tom stejně jako vy :-). Jaké dokumenty pojišťovna bude požadovat nevíme, to se dozvíte z jejich webu.

   Ale řešili jsme pojistnou událost z AXA cestovního pojištění ve výši 1.2 mil Kč. Byl to mazec, nikomu bych to nepřál zažít. Naštěstí vše dobře dopadlo a pojišťovna tuto škodu uhradila.

   Hezký večer
   Václav

 15. Dáša napsal:

  Dobrý den,

  chceme si půjčit jednorázově auto na 7 dní na Mallorce, Jaké pojištění byste doporučoval, výše uvedené https://www.icarhireinsurance.com/car-hire-insurance-products/excess-europe), případně (https://www.axa-assistance.cz/produkty-pro-vas/pripojisteni-pujceneho-vozidla/)?

  Děkuji za odpověď a hezký večer.

  Dáša

  • Václav napsal:

   Dobrý večer Dášo,

   než jsme poznali icarhireinsurance.com, několikrát jsme si auto půjčovali s pojištěním od AXA. Pojištění od AXA je v pohodě.

   Princip obou pojištění je stejný: Půjčovna si na kartě strhne zálohu na případnou spoluúčast na pojistné události, ceny začínají na 650 €. V případě pojistné události si půjčovna odpovídající část ponechá (avšak max. do výše zablokované zálohy na kartě). Vy pak u pojišťovny tuto událost nahlásíte a doložíte. Pak své peníze dostanete zpátky.

   Je to pár už měsíců, kdy jsme obě pojištění porovnávali. Icarhireinsurence nabízelo krytí daleko více rizik než AXA. Odhaduji, že za pojištění pro týdenní zápůjčku na Mallorce zaplatíte 1.500 Kč a více. Za icarhireinsurance s roční platností pro neomezený počet zápůjček zaplatíte cca 1.300 Kč. Jednoznačně bych šel do icarhireinsurance.

   Vše ale začíná výběrem SPOLEHLIVÉ půjčovny. To je klíč k bezproblémovému půjčení auta. Mrkněte na krátké video, kde ukazuji, jak takovou půjčovnu najít a kterým půjčovnám se obloukem vyhnout. Spolehlivou půjčovnu vždy hledáme na Mapách Google 🙂

   Ukázka zde: https://www.cestovaninasbavi.cz/skolacestovani/kurz/autopujcovna/demo03/

   Pokud budete chtít cokoli upřesnit, napište mi.

   Václav

 16. ? napsal:

  Dobrý den,
  nechci strašit, ale už jste se setkali s tím, že jste po takovéto externí pojišťovně, žádali plnění?
  Moc děkuji za odpověď.
  Lukeš

 17. Lenka napsal:

  Dobrý den, kryje Vaše pojištění i spoluúčast v ČR? Často si půjčujeme auto doma a částky za nulovou spoluúčast jsou i vyšší než zápůjčka.

  • Václav napsal:

   Dobrý večer, to nevím.

   Ale po přečtení podmínek se domnívám, že ano. Je v nich uvedeno, že pojištění platí v Evropě či po celém světě. A není zde uvedeno, že neplatí v zemi, ve které nájemce žije. Asi by to stálo za e-mailový dotaz ne jejich podporu.

   Václav

  • Vlad napsal:

   Dobrý den,

   pojisťovna na stránkách http://www.worldwideinsure.com kryje jak spoluúčast v zemi rezidenta (v případě sjednání pojištění vyšší kategorie), tak nároky pojišťovny za ušlý zisk.
   Mám skvělou osobní zkušenost s pojistným plněním od této pojišťovny. Nehledají kličky v podmínkách jako české pojišťovny.
   Rozhodně se vyplatí si o něco víc připlatit a užít si dovolenou v klidu a jistotě.
   Platím £63 za roční pojištění spoluúčasti vzniklé na území celého světa, což je opravdu směšná částka.

   Jen je třeba si uvědomit, že jakýkoliv nárok na pojistné plnění u zahraniční pojišťovny bude diskutován s pojišťovnou telefonicky v anglickém jazyce, což může být pro někoho problém.

   Hezký den přeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *