Bali ve dvou: Bez cestovky o 44.500 Kč levněji – Cestování nás baví

Bali ve dvou: Bez cestovky o 44.500 Kč levněji

Vybrali jsme si dovolenou na ostrově Bali. Ale nebyli bychom to my, kdybychom opět neprovedli srovnání. Dva stejné pobyty, stejný termín, stejný hotel a stejné stravovaní. První je dovolená od cestovní kanceláře a ta druhá je bez cestovky. Tak se na to sami podívejte. 

Dovolená s cestovkou

Toto je jeden z mnoha zájezdů nabízených na webu INVIA. Cena 36.885 Kč je za 7 nocí, včetně snídaně a letenky. No dobrá, jsou v tom i nějaké ty výlety. Ale i tak je to docela slušný mazec za jednu osobu.

Invia, 36.885 Kč

 

Teď to samé ubytování, ale bez cestovky a bez letenky

Stejné ubytovací zařízení, stejný termín, stejné stravování

Booking, 10.615 Kč

Aby srovnání bylo fér, musíme upřesnit:

 • cena se snídaní v tomto hotelu je o necelých 200 Kč vyšší (za týden a za dvě osoby)
 • v ceně zájezdu od cestovky jsou ještě 3 výlety.

Konečná cena za ubytování na 7 nocí pro 2 osoby je 6.184 Kč. A zbývají ceny letenek. Za poslední 3 měsíce se objevilo 7 nabídek a průměrná akční cena letenky byla 11.500 Kč. 

Cena dovolené bez cestovky pro dvě osoby je 29.184 Kč.

Rozdíl je 44.586 Kč

 • Cena s cestovkou je 73.770 Kč / 2 osoby
 • Cena bez cestovky je 29.184 Kč / 2 osoby

Dovolená bez cestovky Vás vyjde výrazně levněji. Pokud se nebojíte jet sami, je pro Vás Bali dostupnou destinací. A může být ještě dostupnější, čtěte dál :-)

To nejlepší nakonec

Víte, jak ušetřit dalších 1.700 Kč? Vyberete si lepší a přitom levnější ubytování např. ve 4* hotelu. Cena na obrázku je skutečně za 2 osoby na 7 nocí, včetně snídaně ve 4* hotelu.

Bali 4

Ale to není všechno. Váš pobyt může být ještě levnější.

Zůstaňte u kvality 3* hotelu a oproti původnímu ubytování ušetříte 3.000 Kč. I tady je na obrázku cena za 2 osoby na 7 nocí, včetně snídaně.

Bali 3

Rozhodnutí je na Vás

Dovolená s cestovkou pro dva za 73.770 Kč nebo bez ní za 28.984 Kč?

 • Výhodou cestovky je, že si můžete vybrat libovolný termín, za který však zaplatíte cca 73.770 Kč. Také je zde možnost změnit termín a pojistit se proti stornování zájezdu, pokud by se něco nečekaného stalo.
 • Pokud vyrazíte bez cestovky a dovolenou chcete pořídit levně, musíte si na levnou letenku počkat a podřídit se termínu, pro který akční letenka platí.

  Na druhou stranu: Pokud si na akční letenku nepočkáte a koupíte si ji za běžnou cenu (např. 20.000 Kč), pak Vás dovolená pro dva bude stát 46.184 Kč,  což je stále o 27.586 Kč méně než s cestovkou.

 

Líbilo se Vám srovnání?

Pokud se Vám srovnání líbilo, nasdílejte prosím tento článek, ať se o něm dozví i Vaši přátelé.

[getsocial app="sharing_bar"]

3 Comments

 1. Radim.kasik napsal:

  Mam zajem o exotickou dovolenou.Nejlepe na podzim nebo v zime.Jsme 2 dospely a 2 deti 14 a 10 let s all inclusiv,8 az 15 dnu.Dekuji.

 2. Roman napsal:

  Ahoj,tak to máte naprostou pravdu.Já byl na Bali letos v září na 21nocí a cena celková od zavření dveří doma až po jejich otevření stála jednuososbu 41000,00Kč.Musím dodat,že v tom byla i cesta do Mnichova na letiště,parkování,jídlo cestou i zpět.prostě úplně vše od dveří domu.A v tom je ještě 6 různých zájezdů na celý den.Byla k tomu i snídaně a jinak jídlo na pláži.A nebylo to že by jsme nejedli právě naopak jídla bylo dost,že jsme byli rádi že jsme vše snědli.A řidičě jsme dvakrát pozvali na oběd do nějaké restaurace,byl tam buffet ( švédský stůl ).Taky v tom byla cesta z letiště do resortu a cesta byla přes celý ostrov ,z jihu na sever.Hlavně na pláži jsme byli úplně sami celý den až do asi 17hod. kdy tam přišlo vždy několik domorodých rodin asi 5 rodin.
  Tu cenu mám přesně spočítanou,protože mám ve zvyku si udělat závěrečnou radost z toho jak jsou lidé hloupí a přicházejí o další zaplacenou dovolenou díky ceně u cestovky.Příští rok jedu s manželkou do USA na národní parky ,Vegas,San Francisko,Grand Canyon,Ashe a ještě další dva nebo tři parky.Přílet do Denveru a odlet z Phoenixu.Vím ,že půjčení auta na dva týdny stojí 18000 Kč.Letos jsem tam byl a tak jsem to zjistil.
  Hlavně na dovolenou jezdím vždy na 2 týdny,nikdy NE na méně.
  Letos mě Amerika stála úúúúplně se vším na 35000 Kč.Ale to jsem jel na 15 nocí a každý den jsem hrál golf a třikrát jsem hrál dvakrát za den.Byla to Florida.Hrál jsem na 13-ti různých hřištích.A jak píši v ceně je vše započítané od dveří po dveře,na 1 ososbu.Odlet z Mnichova.
  Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *