Jak sháníme ubytování – Cestování nás baví

Jak sháníme ubytování

Jak sháníme ubytování

Předně: Nevybíráme to nejlevnější ubytování, nýbrž takové, které nabízí výborný poměr Cena / Výkon. Jinými slovy chceme "za málo peněz hodně muziky" :-)

Ubytování hledáme na portálech 

 

Prima je, že na těchto portálech jsou recenze předchozích návštěvníků. Předem víme, kde se lidem líbilo a to nám usnadňuje rozhodování. Jestliže ubytovací zařízení (hotel, penzion, ...) nabízí super cenu a má dobré hodnocení, máme jasno.

Sleva na ubytování

Ubytování vybíráme s dostatečným předstihem, protože jen tak ho můžeme koupit se zajímavou slevou, obvykle 20% až 50%, někdy i 70%. Výše slevy závisí na mnoha faktorech:

  • s jakým předstihem objednáváme
  • na kdy pobyt objednáváme (v mimo sezóně jsou slevy veliké, v plné sezóně zase slevy nejsou obvyklé)
  • na úrovni ubytování - levný hotel nemá prostor pro velkou slevu, kdežto drahý hotel si ji může dovolit

Ubytování za zajímavou cenu?

U akčních nabídek platí, že mívají časově omezenou platnost. Cena, která platí dnes, nemusí platit zítra. Pokud se nám něco skutečně líbí, objednáváme hned. Pokud s objednávkou váháme, nikam nespěcháme. 

Příklady ubytování ve Španělské Valencii

Ceny jsou za dvě osoby v termínu od 7. do 8. dubna 2016. Přespat můžeme už za 340 Kč / osobu / noc. Ubytování nemusí být drahé, pokud vybíráme chytře.

Všechny níže uvedené ceny jsou za 1 noc pro 2 osoby.

A ještě jeden příklad: MALEDIVY

375 Kč / osobu / noc, Skvělé hodnocení: 8,7 (max. je 10) - ubytování na Maledivách může být levnější než v mnoha českých penzionech.

Podle čeho ubytování vybíráme?

K ubytování nepotřebujeme luxus, vždyť jde pouze o přespání. Chceme poznat místo, kam jsme přijeli a ne trávit čas v hotelu.

Naše požadavky na ubytování:

  • aby byla součástí ubytování snídaně
  • aby mělo ubytovací zařízení velmi vysoké hodnocení od předchozích spokojených návštěvníků
  • aby byl k dispozici internet
  • aby byla blízko stanice metra nebo autobusová zastávka

A jak je to s placením?

Většina ubytování nabízí formu "Rezervujte teď, plaťte později". Pro rezervaci je nutné zadat údaje z platební karty, ze které se pak platba strhne. Kdy to bude, záleží na podmínkách, které ubytovací zařízení nabízí - někdy je to pár dní před začátkem pobytu, jindy zase první nebo poslední den pobytu.

V případě, že ubytování nabízí možnost "Plaťte později", obvykle můžeme rezervaci bezplatně zrušit. To je výhodné, pokud bychom své plány z jakéhokoliv důvodu změnili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *