Výlet na Mallorku s letenkami za 520 Kč – Cestování nás baví

Výlet na Mallorku s letenkami za 520 Kč

Letenky za 520 Kč. Jak jsme se nechali napálit od Goldcaru. Nejhorší hotel, který jsme zažili. Nádherná přístavní městečka a kouzelné zátoky – to byla naše Mallorca.


Mallorka nikdy nebyla naším cestovatelským snem, ale kombinace levných letenek z dobře dostupného Berlína, španělské atmosféry a nádherného moře udělala své. Když se začaly objevovat letenky za pár peněz a ještě k tomu na prodloužený víkend, bylo rozhodnuto – uděláme si výlet na Mallorku.


Nálož letenek za super ceny

Ryanair koupil podíl v letecké společnosti Lauda Motion a tak se dostal k nové bázi v Berlíně Tegel. Letenky za super ceny inzeroval už od dubna a za super ceny je inzeruje ještě i teď v polovině června.

Zpáteční letenky se daly koupit od 260 Kč do 520 Kč (Kréta, Řecko, Mallorca, Kanárské ostrovy, …).

My jsme nakoupili hned 3x 🙂


Jak lovíme levné letenky?

  1. Sledujeme lovce levných letenek a jsme připraveni k okamžitému nákupu, pokud se levná letenka objeví.
    Je to ten nejsnadnější způsob, jak ulovit levné letenky. Jenom musíte být připraveni rychle nakoupit, protože levných letenek bývá pár a nevydrží dlouho.
  2. Pokud někam chceme vyrazit, používáme vyhledávač AZAIR nebo vyhledávač od RYANAIR.

V případě nákupu letenek na Mallorku jsme několikrát do týdne sledovali nabídku od RYANAIR a čekali, až se objeví víkendové letenky za super cenu. K tomu jsme lovce levných letenek nepotřebovali 🙂

Jak lovíme levné letenky se dozvíte v tomto článku.


Poprvé letíme z Berlína Tegel

Z Berlína jsme zatím létali z letiště Schönefeld, kam máme cestu domova natrénovanou. Ale protože je letiště Tegel o 40 km dál a jede se k němu po městském okruhu, měli jsme obavy z případné dopravní zácpy. Ale vše proběhlo bez problémů, protože Berlín zkrátka není Praha.

TIP: S pitím přes letištní kontrolu neprojdete, ale s prázdnou láhví ano. Láhev si v prostoru pro odbavené cestující snadno doplníte vodou. Tímhle způsobem ušetříte za pití pro dva lidi a dva lety cca 200 až 300 Kč.


Pohodové parkování u letiště

V těsné blízkosti letiště je celá řada privátních parkovišť, ze kterých vás mikrobusy odvezou na letiště a po příletu vás zase dopraví zpět k autu.

Parkoviště:

Vyhledávače parkovišť


Špatný začátek na Mallorce

Na Mallorce není autobusová doprava zrovna nejlevnější. Z letiště do města Sillot (60 km), kde máme rezervovaný hotel, stojí jedna jízda 312 Kč za osobu. Za zpáteční pro nás oba bychom zaplatili 1.248 Kč. O taxíku vůbec neuvažujte, jedna cesta „pouhých“ 90 euro, alespoň tedy do „našeho“ hotelu.

Zato vypůjčení auta je zde poměrně levné a proto je pro nás půjčení auta jasnou volbou.

  • Cena za vypůjčení malého auta na 4 dny se pohybuje kolem 800 Kč, tedy méně než zpáteční lístek na autobus pro dvě osoby.
  • Ta nejkrásnější místa jsme viděli mimo turistické resorty a tam bychom se bez auta nedostali. A to je druhý důvod, proč si auto půjčit.

Jak jsme se nechali napálit od Goldcaru

Tentokrát jsme se však při půjčení auta nechali společností Goldcar napálit. Využili jsme akční nabídku portálu www.economycarrentals.com a za 100 Kč jsme si rezervovali auto na 4 dny.

Po zaplacení zálohy 17 Kč nám přišel voucher. Z něj jsme se dozvěděli, že cena je konečná a že jsme si auto rezervovali u společnosti Goldcar. Bohužel zrovna Goldcar je půjčovna s nejhoršími referencemi.

Protože jsme tušili možný problém při vyzvednutí auta, poslali jsme jim dva emaily s dotazy, zda cena je skutečně konečná, tak jak to bylo potvrzeno na voucheru. Odpovědi jsme se nedočkali.

Po příletu jsme na přepážce Goldcaru voucher odevzdali, paní vše přepsala do počítače a požádala nás o platební kartu. Místo doplatku 3,75 eura se na terminálu objevila částka 200 euro.

Jakákoli diskuze o voucheru a konečné ceně byla marná. Vyjmenovala nám několik dalších poplatků, které je nutné zaplatit. To, čeho jsme se obávali, bylo tu. Objednávku jsme zrušili a půjčili si auto za standardní cenu u Record GO.Tipy na autopůjčovny

Pokud budete hledat autopůjčovny na Googlu, pak na prvních místech najdete buď vyhledávače autopůjčoven (Renocar) nebo profláknuté a drahé autopůjčovny (Avis, Goldcar, Sixt, …)

Zajímavé nabídky ovšem najdete u půjčoven, které na byste na Googlu hledali jen s obtížemi. Pár jsme jich dali dohromady, možná se vám budou hodit. Pro úplnost jsou v seznamu i ty známé a finančně náročnější.

Vyhledávače


TIP: Vezměte si sebou USB nabíječku do auta a do chytrého telefonu si stáhněte offline mapu Mallorky.


Naše nejhorší ubytování

Nepříjemné překvapení na letišti nebylo tentokrát poslední, které na nás čekalo. Tím druhým byl hotel. Toto je fotografie hotelu, který jsme si vybrali na stránce Booking.com


a toto je realita

Recenze Hotel Pinomar, Sillot, Mallorca 01


Hned po chceck-inu nás recepční odvedla do druhé budovy (ošklivé) od hotelu vzdálené 100 metrů. Na takové překvapení jsme sice nebyli připraveni, ale pořád jsme to ještě jakž takž brali.

To hlavní nás čekalo uvnitř budovy. První dojem byl příšerný: odpadky na chodbě, špinavé stěny, rozbité dveře.

Po návratu domů jsme si na Booking.com prohlédli nabídku tohoto hotelu a zjišťovali, kde jsme asi udělali chybu. Zjistili jsme, že my jsme žádnou neudělali.

Na stránce hotelu zmínka o druhé budově a fotografie interiérů zkrátka vůbec není. Po našich zkušenostech se tomu ani nedivíme.


První dojmy: Turistický průmysl

Z ubytování jsme byli otrávení, ale na cestách jsme toho zažili už tolik, že jsme to dál neřešili.

Jen co jsme vybalili věci z batohů (s kufry nejezdíme), vyrazili jsme se seznámit s okolím. Procházíme se po promenádě kolem hotelů, kaváren, obchůdků s “čínskými” a plážovými nesmysly a oba zjišťujeme, že se nám tu něco nezdá.

Milujeme Španělsko, ale tady nemáme pocit, že jsme ve Španělsku. Tomuhle turistickému letovisku chybí španělská atmosféra, není to autentické, nejsou tu místní lidé a místa, kam se chodí každý den. To, co vidíme kolem nás, je těžký turistický business.

Tohle cestovatel nepochopí

  • Jdete kolem hotelu, na něm německé nápisy, v hotelu vyhrává německy zpívající kapela, před hotelem bistro, ve kterém podávají německé speciality a v něm parta Němců kouká na televizi s německým zábavným pořadem. Podíváte se doleva a pak doprava, abyste si uvědomili že jste sice ve Španělsku, ale pravé Španělsko to prostě není.

Dojmy z prvního dne jsou rozpačité: Problém s autopůjčovnou, ošklivé ubytování a Španělsko bez španělské atmosféry. Ale nic není tak horké, zítra to bude určitě mnohem lepší.


První město s atmosférou: Porto Christo

Pár minut autem od našeho hotelu (8 minut) je krásné městečko Porto Christo, které určitě stojí za návštěvu.


Nádherné zátoky, které musíte vidět

Na Mallorce jsou zátoky asi tím nejkrásnějším, co tady můžete vidět. Pokud budete mít půjčené auto, naplánujte si k nim výlet. Nebudete-li mít auto, máte smůlu. Autobusem se k nim nedostanete.

Do Googlu stačí napsat “The best beaches Mallorca” a hned budete vědět, kde je máte hledat. Doporučujeme si ta místa označit v mapách Google. Až budete na Mallorce, budete vědět, kam se za nimi vydat.

Do některých zátok ale není snadné se dostat. Naše úspěšnost byla 50%: přístup do první zátoky byl po soukromé cestě, druhá byla vzdálená 30 minut pešky od parkoviště a cesta do třetí zátoky byla znovu označená jako soukromá cesta.

Voda je zde naprosto úžasná. To kýčovité tyrkysové nebo smaragdové a naprosto průhledné moře, které vidíte na internetu, skutečně existuje. Je to něco neskutečného. Podobné moře, respektive oceán, jsme zažili na Maledivách.


Kouzelná zátoka v přírodním parku Mondragó

Bylo obtížné se sem dostat. Navigace se trápila a my také. Pokud budete bloudit podobným způsoben, sledujte cedule na Přírodní park Mondragó. Dovedou vás do slepé ulice, na jejímž konci je parkoviště (5 € / den). Odsud dojdete po 300 metrech do kouzelné zátoky.


Tohle se povedlo: Sanatyi

Dostali jsme doporučení navštívit městečko Sanatyi. Po pravdě řečeno, nebylo ničím zajímavé. Ale měli jsme štěstí, že se tu zrovna konaly místní trhy. Náměstí bylo plné stánků a všechny postranní uličky (a že jich bylo) jakbysmet.

Pokud tedy budete v sobotu na Mallorce poblíž tohoto městečka, nenechte si trhy ujít, stojí za návštěvu.


Cala Figuera

Kousek odsud jsou dvě malé zátoky. První je Calla Figuera.


Cala Santanyi

Malá zátoka s hotelem přímo na pláži.


Noční život na promenádě se nekonal

Na Mallorce jsme byli v termínu od 8. do 11. června. Mezi hosty převládají starší lidí a mladé rodiny s dětmi. Očekávali jsme čilý noční život kolem promenády, ale nic nebylo.

Kolem půl jedenácté večer měla většina kaváren, hospůdek a bister už zavřeno a promenáda zela prázdnotou. Na hotel jsme se vraceli potemnělou a téměř liduprázdnou promenádou.

I přesto jsme si svoji sangrii každý večer užili.


Jak se nám Mallorka líbila?

Dovolenkáři budou nadšeni. A někteří cestovatelé asi také, tedy když si půjčí auto. Bez něj lze Mallorku poznat jen s obtížemi.

Dovedeme si tady představit týden, během něho prozkoumat celé pobřeží a vyrazit do hor. Máme však pocit, že turistický průmysl bude všudypřítomný.

Určitě budeme vzpomínat na úžasné zátoky a krásná rybářská městečka, nicméně jsme Mallorku opouštěli s pocitem, že to není místo, kam bychom se museli ještě někdy vrátit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *