Valencia, víkend za pár peněz – Cestování nás baví

Valencia, víkend za pár peněz

Španělsko máme rádi, cítíme se tu dobře a proto se sem rádi vracíme.

Loni jsme strávili 6 dní v Benidormu a předloni 4 dny v Barceloně. Pro letošní jaro jsme si vybrali Valencii. Už se těšíme na sangrii, uzenou šunku a další dobroty. Při sledování poplašných zpráv o počasí jenom doufáme, že tam nebude sníh! 🙂

Pamatuji si, jak jsme asi před 2 roky koupili přes Slevomat víkendový pobyl v Lednici na Jižní Moravě. Zaplatili jsme za něj 2.500 Kč, další 2.000 Kč jsme dali za benzín. Sečteno, podtrženo – stálo nás to kolem 4.500 Kč. Náš letošní víkend ve Valencii bude stát podobné peníze.

 

S cestovkou nebo na vlastní pěst?

Samozřejmě, že na vlastní pěst. Za pobyt s cestovkou bychom zaplatili přes 10.000 Kč. Takhle si víkend zorganizujeme sami a pobyt, včetně letenky, můžeme pořídit za cca 1.700 Kč. 

Valencie s cestovkou

 

Letenky

Už víme, že se letenky do Valencie dají sehnat relativně snadno za dobrou cenu. Jde jen o to, aby byly dostupné v termínu, který nám nejvíce vyhovuje. Nakonec nám to vyšlo a letenky jsme sehnali za cca 1.000 Kč. Poletíme s Ryanair a tak nebude žádný problém se zavazadlem. V ceně letenky je bezplatně "velké" (tedy v porovnání s Wizzairem) spoluzavazadlo.

V průběhu dvou měsíců se objevily hned čtyři velmi zajímavé akce. Podívejte se, jaké letenky se daly pořídit za akční ceny. 

 

Ubytování

Bydlíme v Lužických horách, kde je celá řada penziónů, ve kterých noc pro dvě osoby se snídaní vyjde téměř na 1.000 Kč. Naši přátelé jsou většinou velmi překvapeni, když jim prozradíme, že v cizině platíme za ubytování podobné částky.

Toto je ukázka levného ubytování ve Valencii. Cena je za jednu noc pro dvě osoby.

Valencie, 682

Ubytování v krásném 3* hotelu blízko metra můžete pořídit za podobné ceny, jako jsou u nás. Cena je opět za jednu noc pro dvě osoby.

Valencie, 1172

Za ubytování ve 4* hotelu zaplatíte jen o pár korun více, než za ubytování ve 3* hotelu. I tato cena je za jednu noc pro dvě osoby.

Turia 1.353 Kč

Za jeden večer jsme zvládli objednat letenky a zarezervovat si ubytování. Pokud si chcete udělat hezký víkend, zkuste to jako my. Naplánujte, kam byste se chtěli podívat, sledujte levné letenky a až se ta Vaše objeví, jděte do toho.

Jak náš výlet dopadl, co jsme viděli a jak se nám Valancie líbila si přečtěte v článku 3 dny ve Valencii.

2 Comments

  1. Pavel napsal:

    TY letenky byly s odletem z Prahy? děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *