Thajsko bez cestovky: Nadšení nebo zklamání? – Cestování nás baví

Thajsko bez cestovky: Nadšení nebo zklamání?

Thajsko je nádherné, moc se nám líbilo a zklamaní jsme rozhodně nebyli. Jenže nějaké přehnané nadšení se také nedostavilo. Stalo se totiž to, čeho jsme se obávali.

Maledivy, kde jsme byli v únoru (více zde), nasadily pro naše další cestování hodně vysokou laťku. Srovnávat jsme nechtěli, ale neubránili jsme se. Maledivy byly totiž ve skutečnosti ještě lepší než na fotkách. Ve chvíli, kdy jsme přiletěli do Thajska, zjistili jsme, že je realita také trochu jiná než na fotografiích (bohužel). Přesto jsme rádi, že jsme Thajsko navštívili. Viděli jsme spoustu nádherných míst a odvezli si další zážitky, na které nikdy nezapomeneme.

Na internetu je řada cestopisů týkajících se Thajska, a proto se nám zdá zbytečné psát o tom, kde jsme všude byli a co jsme viděli. Chceme se ale podělit o zážitky, o kterých jsme se v cestopisech nedočetli a o zkušenosti, které jsme získali.

Většinu času jsme strávili na Phuketu, dvě noci pak na ostrově Phi Phi. Dá se tedy říct, že jsme byli v samém centru turistického dění a to byla pravděpodobně příčina, proč jsme si Thajska “nesedli na zadek”. Vše je zde podřízeno turistickému ruchu. Turista je tady zdroj peněz, které je potřeba z něj dostat jakýmkoliv způsobem a pokud možno, co největším množství.
 

Jaké je Thajsko v období dešťů?

Než jsme koupili letenky, pročetli jsme si několik cestopisů a zjišťovali, jak to v Thajsku v tomto období vypadá. Někde jsme se dočetli, že to s dešti není tak hrozné, jinde zase psali, že je to strašné. Takže jsme to nakonec stejně riskli a letenky koupili.

Hodně praktických informací o počasí jsme se dočetli na www.thajskyraj.com.

Thajsko v období dešťů
Za celý týden nám pršelo 5x, z toho 1x to bylo v noci. Zdá se to hodně, jenže ani v jednom případě netrval intenzivní déšť déle než 10 minut.

Počasí nám vyšlo na jedničku. Sluníčko svítilo celý den a déšť nás vždy zastihl až v hotelu. Nezmokli jsme ani jednou. A i pro tyto deštivé případy jsou hotely zařízené. Ve výbavě pokoje jsou velké deštníky :-)

Zřejmě jsme ale měli velké štěstí. S blížícím se termínem odletu jsme začali sledovat aktuální počasí a webkamery na Phuketu. Celé dva týdny před naším příletem lilo jako z konve, téměř 24 hodin denně. Déšť ustal až v den našeho příletu na Phuket. Od toho okamžiku bylo už jenom krásně. Zkrátka jsme si s sebou přivezli hezké počasí :-)
 

Pozor na imigrační úředníky

V žádném cestopisu, který jsme četli, jsme nenarazili na zmínku o imigračních úřednících, přes které je nutné hned po příletu přejít.

Průměrné zdržení trvalo cca jednu minutu. Jenomže z našeho letadlo vystoupilo asi 300 lidí. A naše letadlo nebylo jediné, které v tu dobu přiletělo. Bylo sice otevřeno 6 přepážek, ale hala byla narvaná k prasknutí cestujícími z dalších letadel. Na dlouhé čekání jsme nebyli připraveni. Místo abychom nasedli do taxi a hurá do hotelu, museli jsme vystát příliš dlouhou frontu.

Stejnou frontu, byť kratší, jsme si museli vystát i při odletu. Ten, kdo přijde na poslední chvíli, zřejmě dost riskuje.
 

Super příjemné překvapení

V 5:45 hod. ráno jsme přijeli na recepci našeho hotelu. Předpokládali jsme, že si necháme bágly v recepci, vyrazíme si lehnout na pláž a počkáme do odpoledne, až nás ubytují. Vůbec jsme nečekali, že nás ubytují takhle brzy! Ale stalo se. Už v 6 hodin ráno jsme byli ve svém pokoji.

Určitě to byl vstřícný krok hotelu (palec nahoru) a pak to bylo i tím, že jsme přijeli mimo hlavní sezónu. Hotel byl téměř prázdný a tudíž nebyl problém nás ubytovat ve volném pokoji.
 

Ubytování ještě levnější

Naše už tak levné ubytování (za mimo sezónní ceny) mohlo být o 2% levnější díky platbě Citi kartou a o 3% za nákup na Booking.com přes VRATNÉ PENÍZE.

Ale díky šikovně vedené konverzaci s hotelem před naším příjezdem jsme dostali slevu 15%. Konverzace probíhala asi takto:
My: Přijedeme brzo ráno. Je možné se ubytovat hned nebo až odpoledne?
Hotel: Pokud bude volný pokoj, ubytujeme Vás hned. Už máte rezervaci?
My: Nemáme. Na Booking.com jsme našli Vaši super nabídku. Máme ubytování objednat tam nebo přímo u Vás?
Hotel: Můžete přímo u nás. Cena je 600 Kč.

Nabídnutá cena byla o 15% nižší než ta, která byla uvedená na Booking.com. Hotel se choval pragmaticky: Pokud bychom nakoupili přes Booking.com, pak bychom zaplatili více a hotel by dostal cca o 20% méně (provize pro Booking.com). Takhle jsme na tom vydělali my i hotel.
 

Nadšení z ubytování

Protože jsme cestovali mimo hlavní sezónu, bylo ubytování velmi levné a hotely neobsazené. Byla radost vybírat to nejlepší ubytování a bylo obtížné se rozhodnout.

Dlouho se nám nestalo, že bychom měli na výběr z několika desítek nádherných 4* resortů se snídaní a bazénem v cenách od 300 do 500 Kč za osobu a noc.

Ani jeden z hotelů, kde jsme byli ubytovaní, neměl chybu. Každému, kdo si bude sám vybírat ubytování v Thajsku, jednoznačně doporučujeme vybrat si ubytování s bazénem. Věřte, že to oceníte. Jít se osvěžit do bazénu ještě před snídaní nebo v deset hodin večer je super.

 

Kde je to levné jídlo?

V hotelu jsme se ubytovali, odhodili batohy a vyrazili na obhlídku okolí. Marně jsme však hledali nízké ceny za jídlo, o kterých jsme v cestopisech tak často četli.

Naprostá většina jídel v “obyčejných” restauracích a bistrech stála 300 až 500 THB (240 až 400 Kč) k tomu malé pivo za 100 THB (80 Kč).

Jinak tomu ovšem bylo na tržnicích a v klasických thajských jídelnách. Tady se ceny za jídlo pohybovaly od 80 THB (64 Kč) do 100 THB (80 Kč). Jídlo bylo super a pro nás to byl jeden z velkých kulinářských zážitků.



Objevili jsme i klasickou irskou pivnici, kde točili náš oblíbený Guiness. Za dvě malá piva (0,25l) jsme zaplatili 360 Kč. Což je sice "pálka", ale kdy si zase dáme irské pivo uprostřed Thajska, že? :-)
Thajsko 2016, Irský pub
 

Dobré ceny za jídlo a pití v obchodech TESCO, 7-eleven, ...

Za dobré ceny se dalo nakupovat v místních obchodech Tesco, 7-eleven a podobně. Pokud jste tedy přežili prvotní šok z klimatizace, protože každý obchod připomínal mrazák :-)

Např. instantní nudle a polévky v plastových kelímcích staly od 12 Kč do 20 Kč. Hotová (chlazená jídla) stála od 20 Kč do 40 Kč. Hamburgry (výborné) od 20 Kč do 32 Kč. Všechna jídla bylo možné v obchodě hned ohřát.

Jeden z oblíbených hamburgrů (se slaninou) a smažené kukly motýlů.

 

Doprava po ostrově

Po dlouhém letu (11,5 hodiny) a čekání ve frontě u imigračního úředníka, jsme chtěli být co nejdříve v hotelu. Protože jsme byli čtyři, padla volba na taxi. Cesta do hotelu nám trvala cca 45 minut a každý z nás za ni zaplatil 160 Kč.

Hned první den jsme si pronajali taxi, tentokrát na celé odpoledne, tedy asi na 5 hodin (každý zaplatil 300 Kč). Jeli jsme se podívat na Big Budhu, Chalong temple a na západ slunce.


Nebyl důvod přepravovat se po městě tuk tukem, protože město je relativně malé. Místní autobusovou dopravu jsme také nevyužili, jelikož cena za taxi pro 4 lidi nebyla dramaticky vyšší než cena za autobus.

Když jsme se pak za dva dny přemisťovali na ostrov Phi Phi a přepravovali se do přístavu, “cestovní agentura” nám dala velmi dobrou cenu na taxi a lodní lístek. Samotný lodní lístek stál 300 Kč, my za lístek a za taxi (40 minut jízdy) zaplatili 360 Kč. I v tomto případě bylo rychlejší, pohodlnější a levnější se do přístavu přepravit taxíkem, než místní autobusovou dopravou.
 

Organizace dopravy

Organizace dopravy pro nás byla velkým překvapením. Taxi i lodní lístky jsme kupovali u cestovních agentur (budka 1,5 x 2 m). Agent nám na formulář napsal, že za dva dny v 9:00 hod. k našemu hotelu přijede taxi a odveze nás do přístavu. Na druhém řádku bylo napsáno, že nás loď odveze na ostrov. Cestovní agent neměl žádný počítač a ani nikam netelefonoval (což nás mírně znepokojilo), přesto vždycky klaplo všechno na jedničku.

Kupon na dopravu
Velkým překvapením byl návrat z ostrova Phi Phi. Cestovní agent na lodi ověřil, kam mají všichni cestující zaplacenou dopravu. Pro každou destinaci měl arch papíru, na který dělal čárky (legrace že?). Když jsme vypluli, zavolal do přístavu a nahlásil počty lidí do jednotlivých destinací. V přístavu pak stálo připravených a očíslovaných cca 20 minibusů, které nás okamžitě rozvezly do jednotlivých hotelů.
 

Phuket - nic moc

Na Phuketu jsme auty najezdili přes 130 km. Ostrov na nás udělal dojem jednoho velkého a nepěkného města - dům vedle domu, minimum lesů či jakékoliv zeleně. Dojem z ostrova tedy nic moc, vůbec se nám nelíbil.

 

Příliš akční obchodníci

Neustále na nás někdo pokřikoval a nabízel masáž, taxi, tuktuk… I když se u toho prodejci usmívali, po pár dnech nás jejich pokřikování už lehce obtěžovalo.
 

Nesmyslně vysoké ceny v obchodech

Hodně drahé byly i nesmysly pro turisty (trička, brýle, pantofle, klobouky, …). Vše, co jsme viděli, seženete 2x až 3x levněji ve vietnamských obchodech i u nás.

Ve většině případů nemá zboží žádnou cenovku. Při dotazu na cenu čehokoli (taxi, jídlo, pití, oblečení, …) byla odpovědí nesmyslně vysoká částka. Jakmile jsme poděkovali a měli se k odchodu, dostali jsme do ruky kalkulačku a ať tam napíšeme cenu, kterou jsme ochotni zaplatit. A to se opakovalo téměř u všech obchodníků. Nijak zvlášť jsme nesmlouvali. Pokud jsme chtěli danou věc koupit, oznámili jsme naši představu o ceně a na té jsme trvali. Obchodník zkoušel smlouvat a původní cenu snížil. Ale ani snížená cena se naší představě nikdy nepřiblížila. Na jejich hru jsme odmítali přistoupit a z obchodu jsme odházeli. Obchodník nás ve většině případů chytil ještě mezi dveřmi a zboží nám prodal za cenu, kterou jsme si určili. Ale i kdybychom nekoupili u něj, koupili bychom jinde. Téměř všechny krámky nabízejí stejné anebo velmi podobné zboží.

Do Thajska jsme nepřijeli nakupovat a tak nás vysoké ceny nijak zvlášť nevzrušovaly. Pouze nás překvapilo, jak jsou nesmyslně vysoké.
 

Kam se podělo modré moře a bílá pláž z katalogu?

Byli jsme na šesti plážích a na každé z nich byl nepořádek, který je typický pro všechny tyto oblasti. Jednak zde bylo napadané listí (čerstvé i hnijící) a větve. No a pak tu byl binec po turistech - petky, igelitové tašky, plechovky, ...

Pláže rozhodně nevypadají tak, jak jsme zvyklí je vídat v katalogu cestovek. Písek v žádném případě nebyl bílý a moře zdaleka nebylo tak tyrkysové, jak bychom si přáli. Písek byl spíš žlutý a moře mělo často kalně zelenou barvu. Čisté a průhledné moře jsme viděli jenom na Phi Phi (a to jenom v některých lagunách dále od pobřeží).

Thajské pláže a moře se s maledivskými nedají vůbec srovnat.

 

Příliš drahé výlety

Ceny výletů se nám zdály hodně přitažené za vlasy. Když jsme byli na Maledivách, prakticky každý den jsme byli na placeném výletě a tak můžeme srovnávat.

Pokud bychom to nezažili na vlastní kůži, vnímali bychom Maledivy dál jako drahou destinaci a Thajsko jako levnou. V případě výletů to ale bylo naopak. Ty byly v Thajsku výrazně dražší než na Maledivách.

Pár příkladů z Thajska:
- 1.850 THB (1.480 Kč) - 30 minut jízda na slonovi a 30 minut na čtyřkolách
- 2.200 THB (1.760 Kč) - FantaSea (něco jako Thajský cirkus)
- 3.200 THB (2.560 Kč) - celodenní výlet do Národního parku Phang Nga

Pár příkladů z Malediv:
- 700 Kč - celodenní výlet na opuštěný ostrov s barbeque
- 700 Kč - šnorchlování se žraloky a želvami (2 hodiny)
- 250 Kč - šnorchlování v korálové zahradě (2 hodiny)
- 1.000 Kč - plavání s mantami a výlet na sandbank (4 hodiny)
 

Drahé Phi Phi? Myslíme že ne.

V cestopisech jsme byli varování před návštěvou ostrova Phi Phi. Prý je tady plno a draho.

Ale i zde jsme nalezli několik thajských jídelen s cenami od 64 Kč do 80 Kč za hlavní jídlo, tedy stejně jako v Patongu.

Oblíbené palačinky stály v Patongu od 40 Kč do 80 Kč, tady jsme je kupovali za 32 Kč.

Pokud něco bylo dražší, nebyl rozdíl tak výrazný. Např. pivo 0,6L v Patongu za 45 Kč, na Phi Phi za 65 Kč.

Zato výlety zde byly výrazně levnější než v Patongu. Za 430 Kč jsme si koupili půldenní výlet lodí kolem Národního parku Maya Bay, včetně pití, večeře, kajaku a šnorchlování.

 

Překvapení u letiště

Letadlo nám odlétalo brzy ráno. Na letišti jsme museli být už ve 3:30 hod. Proto jsme měli poslední nocleh rezervovaný u letiště. Ubytovali jsme se pozdě odpoledne a hned vyrazili do nejbližšího okolí. Z map jsme se dozvěděli, že asi 1,5 km od letiště je chrám a národní park. Co jsme viděli, nás velmi příjemně překvapilo.


CHRÁM WAT MONGKOL WARARAM




PLÁŽ U NÁRODNÍHO PARKU SIRINAT



Obojí rozhodně doporučujeme navštívit.
 

Jak se nám letělo s TUIfly

Do Thajska jsme letěli charterovým letem cestovní kanceláře TUIFly. Letadlo uvnitř vypadalo moc hezky a pro nohy bylo dost místa. Palubní personál byl příjemný a snažil se.



Ulovili jsme si letenky za 8.300 Kč, která byly zlevněné z cca 18.000 Kč. Vzhledem k relativně vysoké původní ceně jsme byli (nemile) překvapeni minimálním až nedostatečným palubním servisem.
- Během 11,5 hodin dlouhého letu jsme dostali jedno jídlo, jednu velmi malou svačinu a vodu, colu nebo džus.
- Vše ostatní jako pivo, sendvič, dezert nebo zábavní systém (filmy, hry, hudba) bylo nutné zakoupit
- V letadle bylo velmi chladno, ale i deky byly k mání pouze za příplatek.
Thajsko, Občerstvení na palubě
 

Levná dovolená v Thajsku? Nejsme si jistí.

Až dosud jsme Thajsko vnímali levnou destinaci, ale asi to tak nebude.

Pravdou je, že pokud bychom se týden povalovali u pláže, snídali v hotelu, svačinu si kupovali v Tescu a na večeři chodili do thajských jídelen či tržnic, pak by byla taková dovolená velmi levná.

Kdybychom si ale chtěli koupit jakékoli občerstvení na pláži či v restauraci a výlety v hotelech, zaplatili bychom za ně velmi vysoké ceny a dovolená by se začala výrazně prodražovat.

Do Thajska jsme cestovali ve čtyřech. Kolektivně jsme se shodli na tom, že v Thajsku je draho, že moře nebylo nic extra (ekologie se samozřejmě nijak neřeší) a že jsme od Thajska očekávali trochu více. A taky, že nám není úplně jasné, proč někdo jezdí do Thajska každý rok a týden (nebo i více) vydrží ležet u bazénu v hotelu a na pláži. Je ale pravda, že lidi jsou různí a každého baví něco jiného. Pro nás to zkrátka není :-)

Když jsme se vrátili z Malediv, okamžitě jsme věděli, že se tam musíme ještě někdy podívat. Po návratu z Thajska ten pocit nemáme.

Přesto opakujeme: Thajsko je nádherné, moc se nám líbilo a rozhodně nejsme zklamaní. Viděli spoustu nádherných míst a odvezli si další nezapomenutelné zážitky.

Co se nám líbilo

Teplé moře
Vynikající jídlo za dobré ceny
Luxusní ubytování za super ceny
Atmosféra Thajska

Co nás zklamalo

Draho v turistických centrech
Drahé výlety
Nehezký Phuket
Otravní prodejci
Komáři a mravenci, kterým byl náš "Predátor" naprosto fuk :-)

Fotogalerie

15 Comments

  1. Pavel napsal:

    DObrý den, chtel jsem se zeptat, kdybych chtěl letet do thajska na vlasni triko musím na letišti prokazovat rezervaci ubytovani po celou dobu pobytu? nebo staci mit zpatecni letenku? Děkuji předem za odpoved.

    • Dobrý den Pavle,

      imigrační úředník může chtít vidět zpáteční letenku. Jak je to s prokázáním zajištěného ubytováním nevíme. Náš syn byl před pár měsíci v Thajsku a neměl zpáteční letenku. Pokud by ji úředník chtěl vidět, byl připravený si nějakou levnou (do sousední země) přes internet koupit a tu úředníkovi ukázat.

      Hezký den,
      Václav

      • Pavel napsal:

        Děkuji, za odpověd. máme s přáteli tři zpatecni letenky a jeden den v hotelu par kilometru od letiště, po dlouhém letu se vyspat a osprchovat. Další ubytování budeme řešit až na místě, tak jsem chtěl vědet, jestli náhodou nechtějí i potvrzení o zajištěném ubytování po celou dobu pobytu.¨

        Pěkný den přeji

        Pavel

  2. Jitka napsal:

    Dobrý den, chci se zeptat, zda je nutné si objednat hotel na celou dobu pobytu předem, nebo je možnost pro sichr si ho booknout na první den či dva a pak si najít ubytování na místě podle situace a cen a toho, co uvidíme naživo. Děkuji

    • Dobrý den Jitko, není to nutné. Např. v Thajsku jsme hotel měli objednaný pouze na první dvě noci a další dvě ubytování jsme si objednávali podle aktuálního rozhodnutí, kam zrovna chceme jet. Hezký den, Václav.

  3. Milan Jedlička napsal:

    Maledivy musí být krásné, ale ty zájezdy ve srovnání s Thajskem jsou enormě drahé. Můžete mi na Maledivách něco doporučit.
    Děkuji za odpověď. mjedlickavvolny.cz

    • Dobrý den Milane, Maledivy nemusí být enormě drahé. Na Booking.com najdete celou řadu ubytování za super ceny a to včetně plné penze nebo All inclusive. Ceny s plnou penzí začínají na 4.000 Kč nebo s All inclusive od 6.750 Kč / os. / 7 nocí. To jsou super ceny. Více zjistíte na Bookingu. Osobně bych vybral ubytování, které má vysoké hodnocení, které je v dobrém dosahu (ideálně lodí) od letiště a které má v nabídce celou řadu aktivit. Bohužel přes Booking nelze ubytování kontaktovat s předběžným dotazem, ale mnoho z nich má vlastní stránku na Facebooku. Tam vybrané ubytování můžete podle názvu najít a s případným dotazem kontaktovat, např. zda .je na ostrově obchod, restaurace, jaké jsou cenové relace, … Pokud budete potřebovat cokoli upřesnit, ozvěte se. Václav.

  4. Iveta napsal:

    koukám, že jste byl na jiném Phuketu než my…
    cítím potřebu vám napsat, že jsme vůbec nebyli zklamaní, ale také jsme se distancovali od velkých turistických shromaždišť typu Big Budha a Phi-Phi. Ceny v plné sezóně poloviční, než uvádíte.

  5. Kuba napsal:

    Dobrý den, po přečtení Vašeho článku také musím oponovat. Před pár dny jsme se vrátili z Thajska, kde jsme strávili tři týdny, na severu, jihu i v hlavním městě (na Phuketu jsme nebyli). Ceny, které uvádíte zejména za jidlo ( až 300 TBH) jsme nikde neviděli. Na bílých plážích jsme byli a v nádherném moři jsme se koupali také. Vůbec se třeba nezmiňujete o masažích, které jsou fantastické a za hodinu zaplatíte 150 – 200 Kč .

  6. Stana Simanova napsal:

    Dobrý den,rozhodla jsem se něco málo sdělit o cestování po Thajsku a myslím,že vzhledem k tomu ,že jsme letos navštívili tuto zemi již po 21x.Ano honě se vše změnilo a to díky turistům kteří hojně tuto zem navštěvují a samozřejmně thajcitoho bohužel využili,nejhorší doba nastala s příchodem ruských klientů,naštěstí už to není takové a když člověk nevyhledává jen ty luxusní resorty,ale právě se ubytuje u tajců —ti zůstali na více místech stále oni dobrosrdeční a milý,ale i my se k nim musíme chovat hezky ,nemyslet si,že oni jsou jen nicky a já jsem ten turista z evropy ,,,,tak je všude spousty míst kde je ten pravý ráj.Navštívili jsme např.Phi Phi asi před 10lety to byla nádhera,ale dnes by mě tam nikdo nedostal beton ,stavby ty krásné pláže pryč ,ale za to mohou thajci kteří mysleli,že jim turisté budou platit za jméno ostrova,bohužel dnes tam nikdo ze zkušených cestovatelů nejede a časem nebudou jezdit ani lidé od cestovek.Ale to je jen tak moje úvaha jsem člověk který tuto zemi každý rok procestuje křížem krážem minimálně 8x přelétáváme protože neuznávám trmácení 10a více hod v busech ,abychom ušetřili 100kč.Každý rok jsme tam min. 3měsíce máme tam spousty dobrých kamarádů thajců a jejich klid mi naplnuje po zbytek 9měsíců kdy se opět vracíme,Thajsko je stále krásné,ale musíme ho chtít poznat a je i levné na ulici chutná nejlépe nebojte se tam vyrazit jen dodržujte jejich pravidla policajtí jsou opravdu přísný a od letošního roku např.kouření na určitých plážích pokuta 100tis.bath nebo 1rok vězení a to bez pardonu.Všem přeji jen příjemně strávené dny v Thajsku at´je to sever ,jih nebo výchd všude je mile a hezky.Jen krátce Stana

    • Dobrý den Stáňo, děkujeme za váš komentář. Na Thajsko jsme v žádném případě nezanevřeli. Znovu se sem chystáme, tentokrát na sever, na několik týdnů a opět s bágly na zádech. Hezký den, Václav.

  7. Bullshit napsal:

    Byl jsem v Thajsku ve stejny rok a zda se mi, ze jsem byl nekde jinde, nez vy. Nekde ceny byli skutecne prilis vysoke, ale uprimne, predpokladat, ze v turistickych restauracich budou nizke ceny je minimalne naivni. V Bangkoku, na Phuketu nebo v Chiang Mai, Suratthani, vsude kdyz se chcete dobre najist plati, ze jdete tam, kde sedi thajci a ne turisti. Bude to levnejsi (o dost) a zpravidla lepsi (o dost). Vyletu jsme podnikli spoustu a to co pisete za ceny jsme dali za tridenni vylet s dopravou z toho hosinu na slonovi a zpet po rece na voru, ubytovanim a jidlem. Nespali jsme ve 4* hotelu, nebylo to all inclusive a nejeli jsem tam taxikem, to je roavda,, ale asi jsme si proste umeli vybrat. Stejne tak cena, kterou jste zaplatili za osobu jezdenim po meste jsem dal za cestu z Bangkoku na Phuket s obedem a svacinou v klimatizovanem peknem autobuse. Asi zalezi na tom, jak se prezentujete nebo nevim jak si to vysvetlit, ale davat najevo, ze jsem tu a mam prachy, vsichni se poserte asi je duvod proc pak platite vic

  8. Aksu_ram napsal:

    S článkem musím teda ve většině nesouhlasit. Také jsme letěli v deštivém období (rok před vámi) a také jsme měli štěstí na počasí (jen jeden den 3 hodiny pršelo, jinak pršelo v noci)
    Na Phuketu jsme teda nebyli (snažili jsme se vyhnout nejznámějším turistickým místům)
    Ale takto drahé jídlo jsme snad ani neviděli.
    Když jsme se chtěli dobře najíst, vybírali jsme restaurace, kde bylo hodně thajců a nikdy jsme nebyli zklamaný. Oběd za 80 Kč, sushi 4-5 korun kus a mohla bych pokračovat
    .. Když jdete do restaurace pro turisty, tak je jasné, že je tam draho a jídlo ani nebývá tak dobré. 😀
    V Chiang Mai jsme měli zaplaceného taxikáře s luxusním autem (500 bathu na den) a jezdil s námi od rána do večera, čekal na nás, než jsme se vrátili z výletu (sloni, tygři, zipline).
    V Chiang Rai jsme si půjčili skútr (300 bathu na den), na ostrově Koh Chang také (maximálně 250 bathu), cena benzínu minimální a dostali jsme se všude – to fakt doporučuji. Ostrov jsme projeli celý a bílé pláže a čisté moře jsme viděli!
    Jelikož bylo deštivé období, tak jsme na plážích byli úplně sami. Nikdo nám nic nenutil, nikdo na nás neřval
    A masážích na které jsme chodili téměř denně? Úžasné (cca 200 bathu) ❤️
    Na ostrov jsme jeli mikrobusem a pak trajektem a určitě to nebylo drahé
    Nedokážu si vysvětlit vysoké ceny, asi jste se vyskytovali na rušných turistických místech 🙂
    Jinak před cestou nás každý varoval, abychom nejedli na tržnicích, nepili nic, kam dávají led a podobně.. Musím říct že za celou dovolenou (více než 3 týdny) nám vůbec nic nebylo, žádné nevolnosti, bolesti břicha a podobně a to jsme jedli a pili cokoliv jsme potkali 😀 ?

  9. Vojt napsal:

    Dobrý večer, jaké otázky měl imigrační úředník? Chci jet na vlastní triko. děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *