Kurz Jak se loví levné letenky a cestuje levně

V kurzu čeká přes 135 lekcí a  více než 5,5 hodiny výuky.

Během prvních tří měsíců jsme kurz 3x předělávali, protože jsme hledali kompromis mezi množstvím informací, které vám chceme sdělit a délkou kurzu. Nechtěli jsme, aby byl kurz obecný a povrchní. A zároveň jsme nechtěli, aby byl příliš dlouhý.


80:20

V kurzu učíme pouze to, co sami na každém výletu používáme, přestože vychytávek známe mnohem víc. Kurz jsme proto vytvořili v duchu Paretova pravidla 80:20.

Tzn. abyste měli 80% procent našich dovedností, postačí vám k tomu 20% našich znalostí. Nemusíte umět používat 10 vyhledávačů letenek, když vám stačí jeden a nemusíte znát 20 vyhledávačů pro ubytovaní, když si vystačíte s jediným. I přesto budete moci cestovat za pár korun. Pro postupy, které známe, ale nepoužíváme, není v tomto kurzu místo.


Jak to vypadá uvnitř kurzu


Nástěnka

Žádná nová zpráva vám neunikne. Zprávu o tom, co nového jsme vytvořili, anebo co jsme v kurzu aktualizovali, vám pošleme e-mailem a informace najdete zároveň na nástěnce.


Modul: Jak se loví levné letenky a cestuje levně

Během jedné hodiny vám ukážu, jak cestujeme levně. Uvidíte ukázky cen letenek a ubytování z několika našich výletů. Rovněž uvidíte ukázky několika vychytávek, které používáme. Na příkladu výletu na Mallorku nebo na Korfu uvidíte, jak je snadné ulovit si levnou letenku a sehnat si parádní ubytování.

Délka: 62 minut.


Modul: Jak vznikají levné letenky

Pro shánění levných letenek je důležité pochopit, jak levné letenky vznikají, na co si dát při nákupu letenky pozor. Také zjistíte, že lety s přestupem v sobě mají rizika, která si začínající cestovatel vůbec neuvědomuje.

Délka: 21 minut.


Modul: Než vyrazíte na letiště

Pro někoho to mohou být formální lekce, ale víte například, kde nejvýhodněji nakoupit eura, nebo že jen to nejlepší cestovní pojištění je dost dobré (známe to z vlastní zkušenosti). Spoluzavazadla jsou kapitola sama pro sebe a není snadné se v pravidlech pro jejich přepravu vyznat.

Délka: 24 minut.


Modul: Jak se loví levné letenky

Na tyto lekce se asi těšíte nejvíce a možná si je budete chtít pustit jako první. Pokud budete vědět, jak vznikají levné letenky, právě v těchto lekcích vám vše zapadne do sebe. Lovení levných letenek se pro vás stane hračkou.

Délka: 42 minut.


Modul: Nákup letenky

Desítkám začínajících cestovatelů jsme pomáhali objednat a zaplatit letenky. V průměru nám to zabralo 30 minut (na jednoho). Kdo to zná a umí, vyřídí si vše za 5 minut. Ale na začínajícího cestovatele číhá celá řada nástrah, které ho znejistí a objednání letenky se tak občas „zkomplikuje“.

Délka: 14 minut.


Modul: Jak se shání parádní ubytování

Spát můžete v autě, kempu, v hostelu, v soukromí, …. nebo v 5* resortu. V tomto modulu se dozvíte, jak si vybrat to nejlepší ubytování, které bude vyhovovat přesně vašim preferencím. Ukážu Vám, jak za něj zaplatit ještě méně, na co si při výběru dát pozor, porovnáme několik vyhledávačů a na vlastní oči uvidíte, který je nejlepší.

Délka: 117 minut


Modul: Poprvé v autopůjčovně

Vlastní půjčení auta není nic složitého, ale na cestovatele, který netuší jak půjčovny fungují, čeká až příliš mnoho nástrah.  U půjčování auta není až tak důležité si auto půjčit co nejlevněji. Mnohem důležitější je půjčit si ho u spolehlivé půjčovny a půjčit si ho správně. Ve 13 lekcích a v 5 videonávodech se dozvíte, jak na to.

Délka: 58 minut.


Sejdeme se v kurzu?

Z pohodlí domova se můžete naučit cestovat bez cestovky. Naživo uvidíte, jak se loví levné letenky a jak se letenky objednávají. Uvidíte, jak to chodí na letišti, jak se vybírá parádní ubytování nebo jak si správně půjčit auto v půjčovně.

Vaše výlety a dovolené budou až o 60% levnější. Budete si užívat neskutečnou svobodu a volnost, kterou zažijete jen na cestách bez cestovky.


Zjistěte více