Malér za 1.204.720 Kč – Cestování nás baví

Malér za 1.204.720 Kč

Základem každého výletu je kvalitní cestovní pojištění. Ale i když jste dobře pojištěni, málokdo z nás je připraven řešit pojistnou událost přesahující částku jeden milion korun. My tuto zkušenost už máme.

Na naše cesty do zahraničí vyrážíme vždy dobře pojištěni. A když měl jet náš syn na lyžařský výcvik do Dolomit, odmítli jsme cestovní pojištění “přes školu” a sjednali mu lepší pojištění, včetně pojištění odpovědnosti.

  • Pojištění odpovědnosti je důležité. Kryje i takové události jako škodu způsobenou na majetku nebo na zdraví jiné osoby. Stačí, abyste zakopli, strčili do osoby před vámi a ta spadne na zem tak nešikovně, že si rozbije hlavu. Pokud nebudete mít sjednané pojištění odpovědnosti, pak v tom lítáte. A může vás z toho pěkně bolet hlava.

Ruku na srdce, jak se na své cesty pojišťujete vy? Vybíráte pojistku pečlivě nebo berete “nějaké” normální pojištění? Víte, že i ta nejlepší pojistka není vůbec drahá?

 

Italský právník požaduje 1.204.720 Kč

Syn měl na sjezdovce banální nehodu. Byl, stejně jako tři další svědci přesvědčen, že ji nezavinil. Zezadu do něj narazil italský lyžař (85 let), který si při srážce zlomil nohu. O nehodě byl sepsaný zápis a tím to skončilo.

Jenomže za 4 měsíce přišel od italského právníka doporučený dopis (15 stran) s požadavkem na plnění ve výši 1.204.720 Kč.

Na Googlu jsme zjistili, že právní zastupování poškozených lyžařů je v Itálii výborný byznys a celá řada právních kanceláří se na něj specializuje a z podobných událostí se pro své klienty snaží dostat maximum.

A teď tom lítáme taky. A to jsme si mysleli, že se nám to stát nemůže .

 

Co na to naše pojišťovna?

Synovo pojištění jsme sjednali u AXA pojišťovny a ta se o nás postarala výborně. Vzala na sebe veškerou komunikaci s právníkem postiženého. Předávali jsme jí každý doporučený dopis, který nám právník poslal a pojišťovna s námi koordinovala další postup.

Pokud by poškozená strana nepřistoupila na návrhy pojišťovny, byli jsme pojišťovnou předem připravováni na variantu soudního sporu. Ten by samozřejmě probíhal v Itálii. Dovedete si představit, že to nebylo nic příjemného.

Celý případ se táhnul více než rok a italský právník byl velice netrpělivý. Doporučené dopisy nám přicházely až nepříjemně často.

Právníkovi se nelíbilo, že stále neobdrželi plnění od pojišťovny. Do tuhého začalo jít v okamžiku, když nám začal vyhrožovat žalobou, pokud od nás do jednoho týdne neobdrží částku 1.204.720 mil. Kč na účet. Mazec!

 

Jak to dopadlo?

AXA pojišťovna se o nás starala po celou dobu naší komunikace s právníkem italského klienta. Palec nahoru za jejich přístup a péči.

Syn i jeho kamarádi, kteří nehodu viděli, jsou přesvědčení, že to nebyla běžná nehoda, ale připravená lumpárna. Pán se totiž po srážce na sjezdovce choval dost nestandardně.

Celé se to táhlo skoro jeden rok a poškozený nakonec akceptoval plnění ve výši cca 650.000 Kč.

Historicky se vždy pojišťujeme u AXA pojišťovny a po této zkušenosti to nebude jinak 🙂

 

Zkušenost

I když jste dobře pojištěni a pojistnou událost nahlásíte své pojišťovně, nemusí to tímto skončit. Pokud má pojišťovna pochybnosti, celou událost prošetřuje a vše se může táhnout nepříjemně dlouho. I v případě, že jste dobře pojištěni, není příjemné čekat na “likvidaci” pojistné události.

Naše doporučení je: Na cesty berte jen to nejlepší cestovní pojištění, vůbec není drahé a v případě problémů se vám vyplatí. Článek o cestovním pojištění připravujeme a dozvíte se v něm, jak se na cesty pojišťujeme.

2 Comments

  1. Miluse napsal:

    Vzdy se pojistim,kdyz nekde jedu,mampojisteni bytu i pojisteni odpovednosti, nevedela jsem, ze to jde i pri ceste na dovolenou, nebo zajezd.?

    • Dobrý den Miluše, pro nás je pojištění odpovědnosti za škody způsobené na zdraví a majetku důležitou součástí cestovní pojištění. Pokud bychom syna takto nepojistili, spláceli bychom více než 1 mil. Kč. Hezký den, Václav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *